Kırklareli’ye Kentsel dönüşümde ne yapılması gerekiyor

22
Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Kırklareli Belediyesi 28 Kasım 2014 Cuma günü saat 13.30’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenledi.
HABER MERKEZİ
Toplantıya çok sayıda İnşaat firması temsilcileri, serbest çalışan Mimar ve Mühendisler, Kırklareli Belediyesi’nde çalışan Mühendis ve Fen İşleri Görevlileri katılımıyla gerçekleşti. 4708 Sayılı Kanun’un Yapı Denetim Kurumu ve Uygulamaları hakkında Yapı Denetim Şube Müdürlüğü Mimarı Kevser Dağdelen tarafından katılımcılar bilgilendirildi.
İkinci bölümde ise riskli binalar ve riskli binalarla ilgili başvurulması gereken yerler, yıkım süreçleri ve Kentsel Dönüşüm kapsamında verilen yardımlar, faiz,  indirimler ve kiralar hakkında katılımcılara Alt yapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Filiz Gündoğan bilgi verdi.
Toplantıya; Kırklareli İnşaat Müteahhitler Derneği Başkanı Selçuk Kınalı da katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Akbulut yaptı. Akbulut yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“Bu gün burada ki amacımız geçmişte olanlardan ders çıkarıp önümüz ki süreçte neler yapmamız gerektiğidir.  İlk defa böyle bir toplantı düzenliyoruz sizlerin bizlerden beklediği, bizlerin size aktaracağı neler var, uygulamadaki aksaklıklar nelerdir onları hep birlikte aşmak için toplanmış bulunmaktayız. Bu toplantının herkes için verimli geçmesini umuyorum inşallah hayırlı bir toplantı olur. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim.”  (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here