Kırklarelispor’dan Gönül Elçiliği’ne tam destek

14
Yeşil-Beyazlı Kulüp’te yaklaşık 40 kişi Gönül Elçisi oldu
HABER MERKEZİ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü ve Başbakan Recep Tayiip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde devam ettiren “Gönül Elçileri Projesi”ne Kırklarelispor destek verdi.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman’ın koordinatörlüğünde Kırklareli’de yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda 15 Şubat 2013 Cuma günü saat 11.00’da toplantı düzenlendi.
Toplantıya; Vali Mustafa Yaman, eşi Gülseren Yaman, Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mihriban Arslan Büyük’nün yürüttüğü toplantıya Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Direktör, Antrenör ve yaklaşık 30 futbolcusu katıldı.
 Vali Mustafa Yaman, toplantıda yaptığı konuşmasında, Gönül Elçileri Projesi’nin sevgi, kardeşlik ve dayanışma projesi olduğunu belirterek, proje kapsamında Kırklareli’nin 10. sırada olduğunu söyledi.
Gönül Elçileri Projesi’ne katkı sunanlar arasında Türkiye’de ilk kez bir futbol takımının katıldığını belirten Yaman;
“Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde aile ve sosyal politikalar Bakanımız Fatma Şahin’in takip ettiği ve yürüttüğü illerde de Vali eşlerinin koordinatörü olduğu gönül elçileri projesi devam ediyor.  Milletimizin özünde olan bir merhamet projedir bu. Bir sevgi, kardeşlik, dayanışma projedir. Herkes kendi ilinde, ilçesinde, köyünde ve çevresinde merhamete muhtaç, ilgiye, hal hatır sormaya yada yiyeceğe, içeceğe muhtaç olan insanlara dokunabilmeyi kapsayan bir proje. Nüfus olarak belki Türkiye’de önde olan illerden değiliz ama gönül elçileri projesinde sizlerin ve Kırklareli halkının gayreti ile ilk 10. sırada yer alıyor. Sporcular olarak belki de Türkiye’de ilk gönül elçileri olacaksınız. Bundan dolayı Kırklareli ilinin valisi olarak onur duyuyorum. Bütün sosyal projelerimizde Kırklarelispor’un başkanı, yönetim kurulu üyeleri, antrenörleri, yardımcıları ve siz futbolcular her türlü çalışmanın içerisinde oluyorsunuz.
Yetiştirme yurtlarında kalan genç kardeşlerimiz sizler onlara ağabeylik yapacaksınız. Bu vesile ile sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizin gayretiniz ilimizdeki merhameti, sevgiyi daha da arttıracaktır. Allah gücünüzü arttırsın. Sizin bu sosyal faaliyetleriniz başarıyı getiriyor. Kırklareli’nin göz bebeğisiniz. Sizleri çok seviyoruz. Zaten bu sevgiye laik olduğunuzu da bugün burada gösteriyorsunuz” dedi.
Gönül Elçileri Projesi Kırklareli İl Koordinatörü ve Valisi Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman da, futbolcuların yanı sıra futbolcu eşleri, çocukları, anne ve babaları ile yakın akrabalarının da projeye katkıda bulunmalarını istedi.
Gülseren Yaman, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Futbolcuların eşleri ve yakın akrabalarını da gönül elçisi olarak, aynı sevgi birlikteliğinde bir arada görmek istiyoruz. Okuma yazma bilen bir yetişkin çocuğunuz varsa bir yaşlımıza gazete, kitap okuyabilir yada ona gelen bir evrakı okuyabilirse bu da bir gönül elçiliğidir. Dolayısıyla herkes birer gönül elçisi olabilir. Yaşla ilgili bir sınırlamamız yok. Şuanda gönül elçileri projesinde 10. sıradayız. Bunu sizlerin de gayreti ile daha da ileriye götürmek istiyoruz.”
Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can da proje kapsamında yetiştirme yurdundaki çocukları idmanlara davet ederek, halk ile iç içe olmalarını sağlamak istediklerini belirterek; “Kırklareli’ne mal olmuş bir takımız ancak böyle projelerde sizlerle birlikte olmak bizleri memnun etti. futbolcu kardeşlerimiz hepsi birer Trakya’nın değeri. Bizde gönül elçiliği projesi kapsamında çocuklarımızı idmanlarımızda ağırlayarak halkın içine sokabilirsek ne mutlu bize. Bunun için elimizden geleni yapacağız.”
Kırklarelispor Teknik Direktörü Bilgin Erdem ise konuşmasında şunları kaydetti; “Kardeşlerimiz bizin için çok değerliler. Onların aile sıcaklığında büyümeleri için bizlerin de sorumluluk alması lazım. bu konuda üzerimize düşen görev neyse yapmaya hazırız. Projeye Kırklarelispor olarak bizde katkıda bulunduğumuz için ayrıca çok mutluyuz.”
Yapılan konuşmaların ardından Kırklarelispor Takım Kaptanı Taner Araz, Gönül Elçiliği Projesi’ne katıldığını beyan eden formu Vali Yaman’a teslim etti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here