Kırklarelispor’dan dört oyuncu Disiplin Kuruluna sevk edildi

12
Kırklarelispor’dan dört oyuncu Disiplin Kuruluna sevk edildi

Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Amatör Süper Lig Tertip Komitesi, Futbol Il Temsilcisi Cafer Yüce Başkanlığında toplandı. Dün saat 14.30’da Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu toplantı salonundan gerçekleştirilen toplantıda geçtiğimiz Pazar günü oynanan Kırklarelispor-Kırklareli Sanayispor mücadelesi sonrasında yaşanan olayların sonucu da belirlendi.

Toplantıya ayrıca ASKF Temsilcisi Ali Gökçen, TÜFAT Derneği Temsilcisi, Spor Kulübü Temsilcisi Ismail Kurt, Babaeskispor Kulübü Başkanı Mustafa Yamak da katıldı. Yoklama ile başlayan toplantıda geçen hafta oynanan müsabakaların sonuçları hakem ve gözlemci raporları incelenerek resmen tescil edildi.

Daha sonra ise işledikleri cezai eylemlerinden ve talimatlara haykırı tutumlarından dolayı Büyük Mandıraspor’un teknik sorumlusu Volkan Pala, Kırklarelispor’lu futbolculardan 3 forma numarası ile Hakan Akkır, 18 forma numaralı Muhammet Turan, 10 forma numaralı Deniz Sert ve 4 numaralı kaptan Tayfun Şen’e idari tedbirli olarak il disiplin kuruluna sevk edilmesine karar verildi.

Gündemin son maddesine göre ise cezası nedeniyle Vizespor ile Büyük Mandıra Adaspor arasında oynanacak olan müsabakanın Sakızköy sahasında saat 14.00’da oynanmasına diğer müsabakaların fikstür sırasına göre oynanmasına karar verildi.

Il Disiplin Kurulu’na sevk edilen oyunculara verilecek olan cezalar ise önümüzdeki hafta toplanacak olan Il Disiplin Kurulu kararı belirleyecek.

Kırklarelispor, Yıldırımspor deplasmanına 4 oyuncu eksiğiyle gidecek.

Geçtiğimiz hafta sonunda Kırklareli Sanayispor ile kendi evinde karşılaşan Kırklarelispor rakibi ile 0-0 berabere kalmıştı.

Maç içerisinde herhangi bir olay yaşanmazken hakemin son düdüğü ile birlikte saha içerisinde yaşanan olaylar neticesinde 3 numaralı oyuncu Hakan Akkır’a kırmızı kart gösterilmişti.

Dün Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda Il Futbol Temsilcisi Cafer Yüce Başkanlığında gerçekleştirilen Tertip Komitesi toplantısında hakem ve gözlemcilerin raporları doğrultusunda Hakan Akkır, Muhammet Turan, Deniz Sert ve Tayfun Şen’in Il Disiplin Kuruluna sevk edilmesine karar verildi.

Yaşanan bu gelişmesi Kırklarelispor’lu taraftarları üzerken Kırklarelispor bu hafta deplasmanda karşılaşacağı Yıldırımspor müsabakasına bu dört oyuncu eksiğiyle çıkacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here