Kırklarelispor yine hakeme ve direklere takıldı

19
20 Ekim 2013 Pazar günü Spor-Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta Giresunspor’a konuk olan Kırklarelispor 2-1 mağlup oldu. 8 puanda kalarak ligde 14. sıraya geriledi. 
GİRESUNSPOR: Onurcan Piri, Uğur Aktaş, Onur Demir, Samed Kartal, Eşref Koçak, Hasan Güleryüz, Özgür Yılmaz, Uğur Uğur, Rıdvan Sağlam, Tuncay Süren, Çağrı Ortakaya.
KIRKLARELİSPOR: Emre Conbalar, Ahmet Yakak, Berkan Ergene, Ahmet Sağlam, Göksel Ergün, Kürşat Ergun Aydın, Yunus İçuz, Hakan Güvençer, Enis Çeliksu, Sercan Kütmür, Eren Açıkgöz.
HABER MERKEZİ
Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlanan maçta Kırklarelispor’un ilk yarı boyunca özellikle ilk yarım saat’te kontrollü bir oyun tercihi olduğu göze çarptı. Ancak defans bloğunda Ahmet Sağlam ve Ahmet Yakak rakip oyunculara yakın markaj yerine daha çok alan markajı yapması rakibin ceza sahasına girmesini kolaylaştırdı. Durum böyle olunca da sağ tarafta görev yapan Berkan Ergene ters kademelerde başarılı olmasına karşın kendi görev alanı dışında fazlaca yoruldu. Kalede Emre özellikle iyi yer tutması ve yan toplardaki başarısı ile dikkat çekti. Kırklarelispor yedi iki gol de yapılan bireysel hatlardan gelmesi üzüntü vericiydi. Zira ilk yarının sonlarına kadar kontrolü elinde tutan Kırklarelispor 41.dakikada Hakan’ın orta saha’da Samed Kartal’a kaptırdığı topta Samed topu Ceza Sahasının içerisine Tuncay’a ortaladı ve Tuncay boş bir şekilde topu kafasıyla ağalarla buluşturdu 1-0. Hakem Hakan’a topu kaptırdığı pozisyonda faulü es geçti buna rağmen orta alandan aldığı topu Ceza sahasının içerisine ortaladığı pozisyonda defansın göbeğinde oynan oyuncular nerede? Gol pozisyonun ardından moralini bozmayan Kırklarelispor çabuk toparlandı. 44. dakikada 30 metrelik bir mesafeden serbest vuruş kazandı temsilcimiz. Topun başına Ahmet Sağlam geçti çok güzel bir vuruş yaptı. Top Kaleciyi geçti ancak sol kale direğinin altına çarptı. Pozisyonun devamında ise top kale çizgisini bir türlü geçmedi ve ilk yarı Giresunspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.
İkinci yarının başlamasıyla birlikte Giresunspor 46 dakikada ani bir atak gerçekleştirdi. Kırklarelispor defansını dengesiz bir şekilde yakalayan Tuncay Ahmet Sağlam’ı rahatça geçti topu Rıdvan’la buluşturdu. Rıdvan ceza sahasının içerisine girdi topu Emre Conbalar’ın uzanamayacağı köşeye vurdu ve Giresunspor 2-0 öne geçti. Bundan sonraki 40 dakikalık bölümde 2-0 geriye düşen temsilcimiz oyunun hakimiyetini ele geçirdi. Dk. 59 – Berkan’ın sağ kanattan direkt kaleye yolladığı topa Onurcan hamle yapamadı, top herkesin bakışları arasında yandan auta gitti. Dk. 68’de Rıdvan’ın ceza sahası çizgisi üzerinden sert vuruşu yan direkten auta çıktı. Aynı dakika içerisinde oyuna sonradan ve etkili bir oyun ortaya koyan Tahir Türker bomboş pozisyonda topu dışarı attı. 78. dakikada Kırklarelispor Serbest atış kazandı. Topu takım kaptanı Hakan Güvençer kullandı. Köşeye gitmekte olan topu Onurcan çıkardı ve top direğe çarparak Eren’in önüne düştü, Eren tamamlamaya çalıştı, önce Onurcan ardından Onur gole izin vermedi. Dakika 81 olduğunda Cemal orta sahadan aldığı topla ceza sahasına sokuldu. Sol tarafta bomboş pozisyonda olan Tahir’le topu buluşturdu. Sert ve isabetli vuran Tahir skoru 2-1 yaptı. Uzatmalarla birlikte geriye kalan bölümde Kırklarelispor rakip kalede gol aradı. Ancak bu bölümde kendi kalesinde de pozisyon verdi. Uzatma bölümünün son saniyelerinde Kırklarelispor orta sahadan Giresunspor Ceza sahasının içerisine uzun bir orta yaptı topa yükselen ve vuran Camal topu ağlarla buluşturdu. Ancak yan hakem ofsayt gerekçesi ile golü geçersiz saydı. Ancak topa en yüksek noktada vuran Cemal rakip defans oyuncusunun gerisinden gelip vurdu. Pozisyon kesinlikle ofsayt değil olsa olsa belki kaleciye faul gerekçesiyle kesilebilirdi. Hakemin cesaretli olmayışından dolayı bir puan adeta gasp edildi. Kırklarelispor’da ikinci yarı oyuna dahil olan Tahir etkili bir oyun ortaya koyarak önümüzdeki haftalar içerisinde ilk on bir için göz kırptı. Kırklarelispor aldığı mağlubiyet sonrasında 8 puanla 14. sıraya geriledi. (Serkan Koçtürk)  
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.