Kırklarelispor U17 liginde Babaeskispor’a Kendi sahasında mağlup oldu

16
Kırklarelispor U17 liginde Babaeskispor’a Kendi sahasında mağlup oldu

U17 Liginde bu hafta sonu Kırklareli Sentetik Çim sahasında Kırklarelispor ile Babaeskispor karşı karşıya geldi. Saat 14:00’da başlayan mücadele her iki takım içinde büyük önem taşıyordu. Kırklarelispor U17 takımı bu maç öncesinde 7 puan ile dördüncü sırada yer alıyor. Babaeskispor U17 takımı ise ligin zirvesinde 15 puan ile birinci sırada bulunuyor. Kırklareli Sentetik Çim sahasında oynanan karşılaşmaya Kırklareli Halkı ilgi gösterdi. Tribünde hem seyirciler hem de futbolcuların aileleri vardı. Kırklarelispor karşılaşmaya şu onbirle çıktı.; 1-Onur, 2- Ceyhun, 3- Oğuzhan, 4- Taner, 5- Mutlu, 6- Anıl, 7- Emrecan, 8- Aydıncan, 9- Berkay, 10- Alperen, 11- Erhan, Teknik Direktör Hayrullah Çetinel.

Babaeskispor’un ilk onbiri; 1- Oğuz, 2- Suat, 3- Engin, 4- Emrecan, 5- Cem, 6- Ilker, 7- Çağan, 8- Sergen, 9- Oğuz, 10- Emre, 11- Mahsun,

 Maçın önemli anları

Kırklarelispor mücadeleye iyi başladı ve ilk 10 dakikada üst üste ataklar üretmeye başladı. 10. dakikada Kırklarelisporlu 9 numaralı futbolcu Berkay’ın sert şutu üst direkte patladı. Bu golden iki dakika sonra 12. dakikada Kırklarelisporlu 7 numaralı futbolcu Emrecan’ın müthiş ara pasında 11 numaralı futbolcu Erhan kaleciyle karşı karşıya kaldı. Topu ayağından açan Erhan takımına gol kazandıramadı. Kaçan gol pozisyonlarından sonra Kırklarelispor baskısını daha da arttırdı. Atak üzerine atak yapan Kırklarelispor bir türlü üstünlük sayısını bulamadı ve maç golsüz devam etti. 33. dakikada köşe vuruşunu paslaşarak kullanan Kırklarelispor’lu futbolcular topu Aydıncan’a verdiler, Aydıncan da arka direkte Berkay’ı gördü. Yaptığı müthiş ortaya Berkay düzgün bir vuruş yaparak topu ağlara gönderdi. Durum 1-0 oldu. Ilk yarıyı 1-0 önde kapayan Kırklarelispor soyunma odasına moralli gitti. Ikinci yarıya hızlı başlayan taraf Babaeskispor’du. Ikinci yarının başlamasıyla birlikte 46. dakikada Babaeskisporlu futbolcu Oğuz’un uzaktan vuruşuna kaleci engel olamadı ve durum 1-1 oldu. Bu golden sonra Babaeskisporlu futbolcular daha da hırslandı ve daha organize oynamaya başladılar.

Kırklarelispor’lu futbolcular ise ilk yarıdaki oyununun yarısını bile sahaya yansıtamadılar. Babaeskispor bu dakikalarda oyunun hâkimiydi ve atak üzerine atak geliştirdiler. 54. dakikada Babaeskispor’un atağında Kırklarelispor kalecisi tehlikeyi sezdi ve açılarak pozisyonu daralttı ve golü kurtardı. Bu pozisyondan 2 dakika sonra 56. dakikada Babaeskispor’lu Oğuzun sert şutu direkten döndü. Babaeskispor baskısını arttırdıkça artırdı ve 75. dakikada sol taraftan yapılan ortaya Mahsun kava vuruşu ile topu ağlara gönderdi. Durum 2-1 oldu.

Son dakikalarda Kırklarelispor’lu futbolcular beraberlik golünü aradılar fakat atamadılar. Babaeskispor maçtan 2-1’lik galibiyetle ayrılarak puanını 18’e yükselterek U17 ligindeki liderliğini korudu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here