Kırklarelispor, taraftarlarından destek bekliyor

8
Kırklareli’de, 7 yıl aradan sonra Süper Amatör Futbol Ligi’nden TFF 3. Lig’e yükselen Kırklarelispor transferlerini yapmaya devam ediyor.

HABER MERKEZİ

30 Ağustos 2010 tarihinde başlayacak olan 3. Lig’e tüm hızıyla hazırlıklara devam ettiklerini belirten Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, kadronun ilk kampta 30 kişi olacaklarını, ikinci kampta ise 24 kişiye düşeceklerini söyledi.
Başkan Can; “30 Ağustos’ta başlayacak olan TFF 3. Lig için çalışmalarımız ve transfer seçmelerimiz devam ediyor. Üç futbolcu ile anlaştık, en kısa zamanda buraya gelecekler ve sözleşme imzalayacağız. Anlaştığımız transferler Bursa Orhangazi, Oyak Renault Spor ve Edirne Ayşekadın Spor’da oynuyor. Şuanda mevcut kadromuz 17 kişiden oluşuyor. Bin adet kombine bilet bastırdık ve bilet fiyatlarını 100 lira olarak belirledik. Geçtiğimiz günlerde Yönetim Kurulu arkadaşlarımla beraber yaptığımız işleri beğenmeyen, sürekli eleştiren ve kötüleyen kişiler var. Bunlar bizi kötüleyip laf söyleyeceklerine kombine bilet alsınlar da Kırklarelispor’un sırtında olan taşın altına ellerini sokmuş olsunlar. Yaptığım transferler karşısında sürekli kulübümüzü eleştiren kişilerin bilmesi gereken bir konu var ve o da 3. Lig’de 24 yaşında olan sadece 4 kişi oynatabiliyorsun. Şuanda takımda 7 kişi var ve 3 arkadaş ile yollarımızı ayırmak zorundayız.
Eski yönetimden kalan 1 milyon 350 bin lira tutarındaki sigorta ve vergi borcundan dolayı, transfer yapmakta zorlanıyoruz. Kırklarelispor’un 2010 yılı Mart ayından itibaren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne 15 bin lira kira, ayrıca 15 bin lira elektrik, 3 bin 500 lira da ekmek borcunu ödedik. Eylül ayında Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelmesi beklenen 150 bin lira da elimize geçmeden borçlara kesileceğinden çok zor durumda kalacağız. 30 Ağustos’a kadar da Federasyon’a 166 bin lira lisans bedeli için ödeme yapmamız gerekiyor” dedi.
* “Profesyonel Lig’den Amatör Futbol Ligi’ne geri dönmek istemiyoruz”
İlk olarak Amatör Süper Lig’den namaglûp şampiyon olan Kırklarelispor, bu yıl son olarak düzenlenen Terfi Maçları’nda da yenilgisi olmadan TFF 3. Lig’e çıktı.
Şimdi de hedeflerinin 2. Lig olduğunu belirten Başkan Can sözlerine şöyle devam etti;
”Hedefimiz 2. Lig’e çıkmak. Tek kişiyle de bu işler olmuyor ve zaman kaybı oluyor. Bizi eleştirenler dedikoduları bıraksınlar da bize nasıl destek olacaklarını düşünsünler. 3. Lig Terfi Maçları’na giderken esnaftan para toplamaya kalktık 5’şer lira verdiler ve Kırklareli esnafından 980 lira toplayabildik. Şampiyonluk gecesi düzenledik ve yine olmadı. Birçok kişi 75 lira vermedi ve geceye katılmadı. Aldığımız başarıları çekemeyenler ve sürekli eleştirenler, Kırklarelispor’a destek olacak diye beklediğimiz insanlar gelmedi. Meyve veren ağaç her zaman taşlanır. Kırklarelispor taraftarının desteğine ihtiyacımız var. Futbolcu ve taraftarlar yıllar sonra ilk defa genç ve şeffaf yönetimle karşılaştılar” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.