“Kırklarelispor şampiyon olsun ama Ispartaspor’da Lig’den düşmesin”

29
TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kırklarelispor Kulübü, Başkan Volkan Can ve Yönetim Kurulu Üyeleri 24 Ocak 2011 Pazartesi günü Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner’e ‘Hoş geldiniz’ ziyaretinde bulundu.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Valisi Öner’i Kulüp Başkanı Volkan Can, İkinci Başkan Ahmet Yalçınöz, Futbol Şube Sorumlusu Bahadır Sucuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Emre Tırak, Caner Sungur, Ömer Topuz, Burak Süzülmüş ziyaret etti.
Kulüp Başkanı Can, Vali Öner’e “A. Haydar Öner” yazılı 39 numaralı Kırklarelispor forması hediye etti. Kulüp hakkında bilgiler veren Can; “Ispartaspor futbolcuları ile maç öncesinde ve maç sonrasında, yemekte bir arada olmak futbolcuların kaynaşmasına neden oldu. Ispartaspor’u kardeş kulüp ilan ettik. Ispartaspor’un gölünün ardından bizim taraftarımızın alkışlaması kaynaşmanın önünde geldi. Bu hafta Ankara’da maçımız var ve eski Valimiz Muammer Muşmal’ı davet ettik. Kırklareli bu başarıyı bu sene beklemiyordu” dedi.
Lig’deki takımlar hakkında kısaca bilgiler veren Can; “Kırklarelispor ile Ispartaspor karşılaşmasında 5-1 mağlup olan Ispartaspor’un disiplini bozmadılar ve centilmence bir müsabaka oldu” dedi.
Vali Öner, ziyaretten ve hediyeden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 23 Ocak 2011 Pazar günü Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda oynanan Kırklarelispor ile Ispartaspor’un karşılaşmasının centilmence geçtiğini belirtti.
Kendisini ziyaret eden Kulüp Başkanı Can’ın ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin çok genç olduğunu ifade etti.
Vali Öner; “Sizleri de tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Önceki valimize gösterdiğiniz vefa için.  Çünkü biz birbirimizin hasmı değiliz, meslektaşıyız. Muammer’de sevdiğimiz bir arkadaşımız, kulübe de katkıları olmuş. Hukukunuzu da saygıyla, takdir ettim. Kırklarelispor ile Ispartaspor karşılaşması çok güzel geçti. Futbolun centilmence ve kardeşçe oynanması bu şekilde olsa gerek. Benim dileğim Kırklarelispor şampiyon olsun ama Ispartaspor’da Lig’den düşmesin. Şampiyon olunur olunmaz ayrı bir mesele. Bu anlayış içerisinde hareket etmeniz çok anlamlı, önemli. Gençleri bir dakika bile kötü alışkanlıklardan alıkoysanız kardır. Şampiyon olmak hedeftir. Ama şampiyon olmaktan daha büyük hizmetler veriyorsunuz. Kulübe destek ve yardım olarak yapabileceklerimizi yaparız, yalnız değilsiniz, yalnız kalmazsınız.
Bakın biz taşı atarız. Kuşu vurur muyuz, vurmaz mıyız, kuş mu gelir çarpar yoksa taş bir tarafa kuş bir tarafa mı gider bilmiyorum. Ama biz taşı atarız” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here