Kırklarelispor Profesyonel Futbolcuya imza attırdı

14
Kırklarelispor Profesyonel Futbolcuya imza attırdı

Kırklarelispor transfere bombalarını bir bir patlatıyor. Bu sene sezona fırtına gibi başlayan Kırklarelispor gözünü 3. lige dikti. Amatör Süper Ligde hiç yenilgisi olmayan Lider Kırklarelispor Şampiyonluğa yaklaştıkça hedef büyütüyor. Amatör Süper ligte 1. olan takımın bu sene direkt olarak oluşturulacak olan Deplasmanlı Bölgesel lige çıkacak olması Şampiyonluk yarışını daha da kızıştırıyor. Kırklarelispor’da Şampiyonluk yolunda Namağlup ve lider ilerlerken gücüne güç katıyor. Daha önce Karagümrükspor’dan Fatih’i transfer etmişti. Dün de Beylerbeyispor’dan Hakan Güvençer’i kadrosuna kattı. Bu flash haberi Çarşamba günü öğrenen ekibimiz imza törenine ilk olarak katıldı. Hakan Güvençer’i tanıyalım; 1984 Kırklareli doğumlu doğma büyüme Kırklareli olan Hakan Güvençer futbola Kırklarelispor alt yapısında başladı. 1999 – 2000 yılında Kırklarelispor’un profesyonel takımında oynadı.

Kırklarelipsor’daki performansıyla Galatasaray’ın pilot takımı olan Beylerbeyi’ne transfer oldu. Burada oynadığı futbolla hocasının gözüne girerek ilk 11 de forma giymeye başladı. Gösterdiği başarı Milli takımada ulaştı. 2003 yılında ilk önce U19 daha sonra A Genç Milli takımlarına seçilen Hakan Güvençer ilimizin gururu haline geldi. Birçok kez Galatasaray Dergisine çıkan Hakan Güvençer başarılı performansıyla floryanın yolunu tuttu. Galatasaray’da denenen Hakan Güvençer hocaları tarafından beğenildi fakat tekrar Beylerbeyi’nin yolunu tuttu. Galatasaray ile Beylerbeyi arasında gel git yaşayan Hakan Güvençer Beylerbeyi’nde kaldı. 2004-2005 yılında Bakırköyspor’a transfer olan ilimizin gururu Hakan Güvençer buradaki başarılı oyunu ile sezon sonunda eski takımı Beylerbeyi’ne tekrar transfer oldu. Eski kulübü Beylerbeyi ile 2007-2008 sezonunda 3.ligte Şampiyon olan kadroda yer aldı. 2008-2009 sezonunda T.F.F 2.liginde 33 lig maçı ve 1 Türkiye Kupası maçı oynadıktan sonra profesyonel hayatına nokta koyan Hakan Güvençer Beylerbeyi’nden ayrıldı. Bir süre Kırklarelispor ile antremanlara çıktıktan sonra Doğup büyüdüğü ve alt yapısında yetiştiği Kırklarelispor’a 03 Şubat 2010 (dün) Çarşamba günü imza attı. Imza töreni sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan Hakan Güvençer şunları söyledi;

" Profesyonel hayatımı noktaladığımı bu günlerde çok farklı duygular içerisindeyim. Bir yandan hüzünlüyüm bir yandan doğup büyüdüğüm alt yapısında yetiştiğim kulübüme hizmet vermekten ve vereceğimden dolayı bu hüznüm sevince dönüşmektedir. Farklı duygular içerisinde bulunduğum bu dakikalarda umarım Kırklarelispor teknik heyetine takım arkadaşlarıma ve taraftarımıza saha içinde faydalı olabilecek bir şekilde onlara deneyimimi ve birikimimi, futbolu saha içinde seyiri yüksek şekilde yaşatmak adına herkes adına benim adıma hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Profesyonel yaşantım zamanında kendi adıma oldukça başarılı sezonlar geçirmemin ardından çeşitli nedenlerden dolayı Amatöre Kırklarelispor’a dönme kararı aldım. Kendim adına ve kulübüm adına hayırlısının olmasını diliyorum. Inşallah bu camiayı hak ettiği yere getirmek adına benimde faydam olur. Zaten önceden beri idmanlara çıkıyordum. Şimdi iş resmiyete döndü. Hocamızın takdiri doğrultusunda başarılara imza atacağız. Benden beklentilerini biliyorum. Yeni bir yapılanma içerisinde Kulüp Başkanı, Kulüp Yönetimi, teknik ekip ve saha içerisindeki arkadaşlarımız birde Kırklarelispor halkı tamamen bütünleşmiş bir şekilde görmek beni de mutlu ediyor. Mutluluğa sevk ediyor. Bu başarı ve mutluluk çemberine, mutluluk zincirine benimle pekiştirmelerini ümit ediyorum. Elimden geleni, yüreğimi sahaya koyarak bize verilen saygıya sevgiye hoşgörüye laik olmak için bizde saha içinde ve saha dışında buna laik olduğumuzu ve performansımızla, duruşumuzla izah etmeye, elimizden geldiği kadar sahaya yansıtmaya çalışacağız. Inşallah başarılı olurum, beklentilere karşılık verebilirim. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun." dedi. Yeni transferin ardından Kırklarelispor Başkanı da gazetemize açıklamalarda bulundu. Can; " Kırklarelispor’umuza bir transfer daha yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz hedefimizde ciddiyiz. Bunun için Hakan Güvençer transferini gerçekleştirdik. Hakan uzun zamandır bizimle çalışıyordu. Takım arkadaşları da onun bize katkı sağlayacağını düşünüyorlar. Bizde transfer döneminde bu çalışmaya girdik. Hocamızın isteği doğrultusunda Hakan Güvençer transferine girişimde bulunduk. Uzun zamandır gündemimizde olan Hakan Güvençer’i Kırklarelispor’umuza transfer ettik. Şimdi hedeflerimiz doğrultusunda terfi maçlarında 3.lige çıkmayı hedefliyoruz.

Kırklareli halkından bize güvenmelerini bekliyoruz. Güven ve destek olduğu sürece bu takım en iyi yerlere gelicektir. Taraftarımız hiçbir maç bizleri yalnız bırakmıyor. Onlardan isteğimiz maçlara gelip bizleri desteklemek. Futbolcularımızın morale ve arkasında taraftar desteğine ihtiyaç var. 39 Gençli Grubu sezon başından beri bu organizasyonda bizleri hiç yalnız bırakmadı. En son Babaeski maçında yağmur altında bizi yalnız bırakmadılar. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizde onların isteklerine karşılık vermek için yola çıktık. Hakan Güvençer transferini de taraftarımız çok istiyordu. Inşallah takımımıza hayırlı olacaktır. Biz öyle hissediyoruz ve ona güveniyoruz. Takım arkadaşları da ona güveniyor. Kırklareli Halkı ve 39 Gençlik Taraftarı el ele hep beraber 3.lige çıkacağız."dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here