Kırklarelispor kendi evinde ilk mağlubiyetini Altay’dan aldı

17
* TFF Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Kırklarelispor, Altay karşısında 2-1 mağlup oldu.
Kırklareli Atatürk Stadı’nda yapılan Kırklarelispor, Altay karşılaşmasında 2-1 mağlup olan Kırklarelispor, lig başından bu yana kendi evinde çıktığı karşılaşmalarda ilk mağlubiyetini almış oldu.
HAKEMLER: Serkan Ergül, Sedat Bayrak, Seyfettin Ünal, Selahattin Vulaş
YER: Kırklareli Atatürk Stadı
TARİH: 17.02.2013 / 13.30
KIRKLARELİSPOR: Alişan Şeker, Serdar Karkın, Taner Araz, Serkan Turhan, Serkan Sözmen, Murat Tiraki, Berkan Ergene,
Lokman Akyıldız, Enis Çeliksu (Mustafa Kaya 83. dakika), Uğur Fındık (Eyüp Kaymakçı 76. dakika),
Hakan Delil (Seydihan Başlantı 37. dakika)
YEDEKLER: Muhammet Şentürk, Musa Büyük, Seydihan Başlantı, Hüseyin Yakup Düz, Mustafa Kaya, Hasan Erdi Aslan, Eyüp Kaymakçı
ALTAY: Ali Şaşal Vural, İsa Akgöl, Ahmet Yakak, Mehmet Yılmaz, Hüseyin Cihan Avcu, Volkan Altın,
Emrah Kaya (Aptülkadir Kuzey 55. dakika), Murat Uluç, Burak Karaduman, Korhan Öztürk (Osman Berk Kınlı 87. dakika ), Halil Yılmaz
YEDEKLER: Fatih Kaldan, Hasan Erbay, Sercan Karagöz, İsmet Gökseloğlu, Hüsamettin Yener, Osman Berk Kınlı, Aptülkadir Kuzey
GOLLER: Korhan Öztürk dakika 17, Aptülkadir Kuzey dakika 76, Seydihan Başlantı dakika 77
SARI KART: Uğur Fındık (Kırklarelispor) 
KIRMIZI KART: Murat Uluç (Altay)
HABER MERKEZİ
TFF Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Kırklarelispor ile Altay, Kırklareli Atatürk Stadı’nda karşı karşıya geldi.
17 Şubat 2013 Pazar günü saat 13.30’da yapılan karşılaşmada Kırklarelispor, Altay’a 2-1 mağlup oldu. 2. Lig başından bu yana kendi evinde hiç mağlup olmayan Kırklarelispor Altay maçı ile bir ilki yaşadı.
Yeşil-Beyazlı kulüp futbolcularının başladığı karşılaşmanın ilk 10 dakikası ortada ve Altay yarı sahasında geçti. Sahaya alışan ve maçın hakimiyetini ele alan Altay atak üzerine atak yaptı. son derece zorlu geçen karşılaşmada 17. dakikada Korhan  Öztürk’ün karambolden attığı gol ile Altay 1-0 öne geçti.
İlk yarı 1-0 biten karşılaşmada 2. yarıya Krklarelispor hızlı başladı. İlk yarıda farklı ikinci yarıda farklı bir fubol sergileyen Kırklarelisporlu futbolcular, rakip takım Altay kalesine atak üzerine atak yaptı. Çıktığı atakların hiç birini değerlendiremeyen  Kırklarelispor, Altay’dan Aptülkadir Kuzey’in 76. dakikada attığı gol ile ikinci bir şok yaşadı.
Skorun 2-0 olasının ardından daha çok hırs yapan Kırklarelispor’dan Seydihan Başlantı attığı gol ile durumu 2-1 yaptı. Hakem Serkan  Ergül, 5 dakika kayıp zamanı işaret etti. Karşılaşma uzatmanın ardından 2-1 Altay’ın galibiyeti ile sona erdi.
Altay Kırklareli’den 3 puan alarak İzmir’e döndü. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here