“Kırklarelispor hepimizin değeridir”

10
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan Kırklarelispor Kulübü Başkanı Yöneticileri, Futbolcuları


HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan Kırklarelispor Kulübü Başkanı Yöneticileri, Futbolcuları Kırklareli Sporcuevi Tesisleri’nde düzenlenen iftarda bir araya geldi. Tesislerini girişinde Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can ve Yöneticiler tarafından karşılandı ve hep birlikte İftar sofrasında yerini aldılar. 
* “Taşın altına kimse elini sokmuyor”
Yenilen yemeğin ardından sohbet edildi. Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can genel durum hakkında bilgi verirken şunlara değindi: “Sayın Vekilim bizleri kırmayıp geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Burada bulunmanız benim için önemli olsa da futbolcu kardeşlerimizin sizleri burada görmesi ayrı bir motivasyon kaynağıdır. Futbolda çoğu şey para demek ama kaynaşmayı birlikteliği ve maneviyatı para ile satın alma gibi kimsenin şansı yok. Bizler çok şükür ki sizlerin sürekli burada olmanızdan dolayı başka yerlere ve illere göre daha şanslıyız.  Bu sezon çok farklı bir takım ve kadro ile lige başlayacağız. Hedefimiz belli ligin üst sıralarında almak istiyoruz. Sıkıntımız çok başlıca olanlar antrenman sahası konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Stadımız henüz hazır olmadığı için hazırlık maçı bile yapamadık. Bizlerde kalıcı çözümler üretmeye çalışıyoruz ama önümüze geçmiş yılların borçları bir anda çıkıyor. 1989-90 yıllarından çıkan borçları temizlemek bile bugüne kalmış. Yolun yarısını geçtik az bir şekilde borcumuz kaldı bu söylediğim borçlar devlet kurumlarına olan borçlar. Çok şükür ki futbolculara olan borcumuz yok. Dayanmak çok zor ama çok şükür ki bir şekilde işin içinden çıkıyoruz ama nereye kadar bunu başarırız bilemiyorum. Kırklareli’nde bazı iş adamlarına da teklif götürdük yönetime girsinler destek olsunlar diye ama çoğu 3-4 sene sonra ancak diyorlar. Bizim kulüp olarak zaten 3-4 sene içerisinde borçlarımız bitecek. Benim de o zaman onlara ihtiyacım olmaz.”
* “Kulvarlar ayrı amaç aynı”
Daha sonra konular üzerine AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan; “ İlimizin ve tüm Trakya’nın tek profesyonel futbol takımı olmak bizleri de ayrıca gururlandırıyor. Kırklarelispor’un da bizimde hedefimiz belli. İkimizin kulvarı farklı amacımız aynı Kırklareli ne hizmet etmek. İkimizin de yolu uzun ve yapılacak işler çok. Problemlerin çoğu zaten süre gelen Problemlerden. Bizlerde bunu birlikte konuşarak çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz. Her seferinde söylüyorum geçici çözümler yerine kalıcı bir şeyler üretmek gerekiyor. Kırklarelispor’un ayakta kalması ve daha ilerilere gitmesi için kalıcı şeyler yapılması gerekiyor. Sadece sponsorlar değil Kırklareli içerisindeki dinamiklerin harekete geçmesi gerekiyor. Herkese söylüyorum Kırklarelispor dan daha büyük bir Reklam olamaz. Biraz bu işleri manevi şekilde düşünmeleri gerekiyor iş adamlarımızın. Bunu başka bir yerde 3yüz 5 büz bin lira versen yapamazsın. Bu takıma karşı herkes sorumlu ve bu sorumluluklarını yerine getirmeli inşallah iyi sponsorlarla bu işleri bir nebze olsun çözeceğiz. Birde antrenman sahası sıkıntısı olduğunu biliyorum ilk olarak çözüme kavuşturulması gereken konulardan bir tanesi de bu. Çünkü antrenman sahası olmazsa olmazlardan ve stadyumu çalışmalar için kullanmak zaten doğru değildi ama olmayınca yapılacak bir şey yok. Bunlar ilk çözülmesi gereken şeyler. Volkan Başkanla fikir alışverişinde bulunduk. Bende bir Kırklareli Milletvekili olarak Kırklarelispor taraftarıyım bunları çözeceğiz. Çözmek için ne yapılması gerekiyorsa yapacağım” dedi. (Serkan Koçtürk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here