Kırklarelispor bundan sonra Avrupalı

10
* Kırklarelispor büyük bir başarıya daha imza attı. Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan Kırklarelispor Türkiye’de lisansı alan 11 kulübün arasına girdi.
HABER MERKEZİ 
2002 yılında maddi imkansızlıklar nedeniyle Amatör Kümeye kadar düşen Kırklarelispor 2009 yılında Volkan Can’ın başkanlığında başarılara doymuyor. 
Volkan Can’ın Başkanlığının ilk yılında Süper Amatör Küme’de şampiyon olurken, ikinci yılında Spor Toto 3. Lig’de Şampiyonluk yaşadı. Volkan Can Başkanlığı’nda 2011-2012 Sezonu’nda Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden Kırklarelispor, Kırklareli’yi Türkiye Kupası’nda da temsil etmesinin ardından yeni bir başarıya daha imza attı.
Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu ilk kez geçen sezon hayata geçirilen Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında yaptığı değerlendirmelerde ikinci aşamayı tamamladı. En üst 3 lig olan Spor Toto Süper Lig, Bank Asya 1. Lig ve Spor Toto 2. Lig’deki kulüpler için verilen ek süre içerisinde yapılan başvuruları, "Hukuki, Sportif, Altyapı, Personel ve Mali Kriterler" üzerinden denetleyen ve mali yapılarının uygunluğuna göre inceleyen TFF Kulüp Lisans Kurulu Kırklarelispor’un da aralarında bulunduğu toplam 11 kulübe Ulusal Lisans verdi.
11 takımın daha Ulusal Kulüp Lisansı almasıyla beraber Türkiye genelinde Ulusal Kulüp Lisansı alan takım sayısı 31’e yükseldi. 
* “Sevinçli ve gururluyuz”
Ulusal Kulüp Lisansı aldıkları için çok sevinçli olduğunu belirten Kırklarelispor Başkanı Volkan Can; “Kırklarelispor olarak Ulusal Kulüp Lisansı başvurumuzun ardından kulübümüzde 6 aylık bir süreçte yapılan denetimler sonrasında Ulusal Lisans almaya hak kazandık. Bu Kırklareli ve Kırklarelispor adına büyük bir başarı. Şuan Türkiye’de bu lisansa Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe gibi kulüpler sahipken bizde bu lisansı almaya hak kazandık. Çok sevinçli ve gururluyuz. Başkanlık yaptığım sürece Kırklarelispor’u daha yukarılara taşımak için çaba gösterdik. İnşallah önümüzdeki yıl vereceğimiz iyi mücadelenin ardından Bank Asya Ligine yükseleceğiz. Başkanlık yaptığım 3 yıl süresince benimle beraber olan Kırklarelispor yöneticilerine, çalışan personele ve bize güvenen, maddi manevi destek veren Belediye Başkanımız Cavit Çağlayan’a, Valimiz Mustafa Yaman’a ve Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’a teşekkür ederken, bize olan güveni sarsmamanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. 
Yapılan denetlemeler sonrası Türkiye genelinde birçok kulüp kapatma cezasına kadar çeşitli cezalar alırken Kırklarelispor’un bu başarısı Kırklareli halkı tarafından da sevinçle karşılandı.(yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here