Kırklarelispor 2-1 İnegölspor

14
Yağmur’un bereketi
HABER MERKEZİ
Kırklarelispor 2013-2014 sezonuna galibiyetle merhaba dedi. 8 Eylül 2013 Pazar günü saat 16.00 da başlayan maçın en büyük sürprizi maç başlamadan önce sağanak şeklinde yağan yağmur oldu. Durum böyle olunca her iki takımı da olumsuz yönde etkiledi. Sahaya çıkan takımların maç kadrosu şu şekilde oluştu:
Kırklarelispor
1. Bulut Basmaz (7) 4. Kürşat Ergun Aydın(8) 5. Ahmet Yakak(7) 10. Yunus İçuz(8) 39. Hakan Güvençer(7) 40. Berkan Ergene(9) 45. Eren Açıkgöz(10) 66. Enis Çeliksu(8) 77. Hasan Erdi Aslan(8) 87. Ahmet Sağlam(7) 92. Devrim Kılıç(7) 
İnegölspor
66. Ali Türkan(6) 2. Kemal Hastürk(6) 3. Alişan Ural(8) 5. Bilal Özdemir(5) 9. M. Menderes Önkuzu(8) 10.Raif Demir(6) 11. Berkay Hünay(5)  15. M. Can Işık(5) 17. Mustafa Vargel(6) 19. Cem Demir(5) 20. Çağdaş Topal(5) 
 Futbolcular ayakta durmakta zorlandı Maça iyi başlayan ekip Kırklarelispor oldu ancak topu yerden oynamaya çalışınca saha içerisinde olan su birikintileri maçta sert hareketler yaşanmasına sebep oldu. Maçın ilk pozisyonu 5 dakikada orta sahada İnegölspor dan Bilal Kırklarelispor defansının arasına güzel bir ara pas attı Kırklarelispor’dan Berkan Ergene son anda hamle yaparak tehlikenin büyümesini önledi. Bundan sonraki on beş dakika genelde orta saha mücadelesi şeklinde geçti. Maçın 21.Dakikasında orta sahada baskı yapan Kırklarelispor Berkay’dan topu aldı topu hızlı bir şekilde kullanan Yunus İçuz defansın arasından topu Eren Açıkgöz ile buluşturdu kaleci ile karşı karşıya kalan Eren topu kalecinin solundan filelerle buluşturdu. Golden sonra İnegölspor daha dengeli bir oyun oynamaya başladı ve özellikle sol kanadı çok iyi kullandı. Maçın 34. Dakikasından Mustafa Vargel sol taraftan yerden sert bir orta yaptı Kırklarelispor kalecisi zamanlama hatası yapınca Top İnegölspor dan Mehmet Önkuzu’nun önüne doğru geldi düzgün bir vuruş yapan Mehmet skorda eşitliği sağladı 1-1 . Maçın İlk Yarısı böyle sona erdi ikinci yarıda İnegölspor daha çok kendi sahasında oyunu kabullendi ve kontra ataklarla şans aradı. Kırklarelispor maç boyunca ayağa pas yapmaya denedi ve ilk şutunu ancak 54.dakikada 25 metreden Enis Çeliksu attı. Dakikalar 66’ yı gösterdiğinde 62. dakikada oyuna giren Fatih Özer verkaç ile ceza sahasına girdi altı pasın biraz önünde bulunan günün en iyi ismi olan Eren’le topu buluşturdu. Eren topu iyi sakladı ve sol ayağına aldı ve kaleye sırtı dönük olmasına rağmen sağ tarafından hızlı bir şekilde döndü ve topu kalecinin sağ tarafından yan ağlarla buluşturdu 2-1. Bu dakikadan sonra İnegölspor daha atak oynasa da maçın sonucu değişmedi. Serkan Koçtürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here