Kırklareli’nin Tarihi ve Doğal güzellikleri 21 Nisan’da gezilecek

24
* Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenecek olan “Kırklareli Turizm Gezisi” kapsamında; Kırklareli Müzesi, Dereköy SıınırKapısı, Dupnisa Mağarası, Istrancalar, İğneada, Liman Feneri, Bulgaristan Sınırı, Poyralı Kültür Evi gezilecek.
HABER MERKEZİ
“36. Turizm Haftası” etkinlikleri kapsamında; Kırklareli’nin tarihi, doğal ve turistik yerlerini öğrencilerimize ve halkımıza görsel olarak tanıtmak amacıyla Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organizasyonunda 21 Nisan 2012 Cumartesi günü “3. Kırklareli Turizm Gezisi” düzenlenecek.
Gerçekleştirilecek olan gezi ile ilgili olarak Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 
“Kırklareli Merkez Vilayet Meydanı’nda 21 Nisan 2012 Cumartesi günü saat 09.00’da hareket edecek şekilde toplanılacak. Müze Uzmanları’nın rehberliğinde ücretsiz müze ziyaretini müteakiben; Dereköy Sınır Kapısı, Armağan Köyü, Çukurpınar Köyü ve Sarpdere Köyleri’nden geçerek Istranca Ormanları içerisinde yer alan Trakya’nın en uzun ikinci mağarası olan 2 bin 720 metre uzunluğundaki (içerisindeki 60 bine yakın yarasa popülâsyonundan dolayı 450 metresi turizme açıktır.) Dupnisa Mağarası’na varılacak. Burada katılımcıların yanlarında getirdiği yiyecekler yenecek ve mağara ücretsiz gezilecektir. 
Buradan hareketle Demirköy İlçesi, İğneada Kasabası, Liman-Sahil Gezisi, Limanköy Liman Feneri, Beğendik Köyü ve Türkiye topraklarının son noktası, Bulgaristan topraklarının başlangıç noktası Rezve Deresi (Tugay Komutanlığından izinli olarak Bulgaristan-Türkiye Devletleri arasında sınır oluşturan Rezve Deresi ve Bulgaristan Rezova Köyü’nü seyretme) ziyareti gerçekleştirilecektir. Bu bölgenin görülmesi tamamlanınca İğneada Kasabası’na dönerek İğneada sahilinde çay molası verilecek, buradan Demirköy İlçesi, Yenice Kasabası, İslambeyli Köyü, Poyralı Köyü Kültür Evi ziyareti, Pınarhisar İlçesi, Kaynarca Kasabası ve Kırklareli Merkeze varış ile gezi sona erecektir. (Gezi sonu, saat 18.00 olarak düşünülmektedir.)
 “3. Kırklareli Turizm Gezisi”ne İlçe ve belde belediyelerin arabaları ile ilgili yerlerin öğrenci ve halkı, ayrıca kendi araçları ile katılmak isteyen halkımız katılabilecek. 
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonluğunda gerçekleştirilecek “3. Kırklareli Turizm Gezisi”ne katılacakların kendi kumanyalarını yanlarında getirmeleri gerekmekte olup, gezi hakkında  daha geniş bilgi almak isteyenlerin Kırklareli Tren İstasyonu yanında bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne uğramaları veya Müdürlüğün 2141947-2143177 (Zekeriya Kurtulmuş 0.542.4663600 zekeriya-39@hotmail.com) no.lu telefonlarına müracaatlarında bilgilendirilmeleri sağlanacak.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here