Kırklareli’nin Tarihi, Doğal ve Turistik güzellikleri gezildi

22
* 36. Turizm etkinlikleri kapsamında Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “Turizm Gezisi” düzenlendi.
HABER MERKEZİ 
36. Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında Kırklareli tarihi, doğal ve turistik yerlerini öğrencilere ve Kırklareli Halkına görsel olarak tanıtmak amacı ile Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü "3. Kırklareli Turizm Gezisi" düzenlendi. 
15 Minibüs ve 400 kişi 21 Nisan 2012 Cumartesi günü Kırklareli Vilayet Meydanı’nda saat 09.00’da hareket edilerek İlk olarak Kırklareli Müzesi’ne gidildi. Kırklareli Müzesi’nde öğrenciler Kırklareli’de yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında bulunan eserleri, Kırklareli Doğasında yaşayan hayvanların dondurulmuş hallerini incelediler. Müzeden ayrılan gezi ekibi Dereköy Sınır Kapısı’na doğru yola çıkarak şu güzergahı izlediler;
Armağan, Çukurpınar ve Sarpdere Köyleri’nden geçerek Istranca Ormanları içerisinde yer alan Dupnisa Mağrası’na varıldı. Dupnisa Mağarası’ndan sonra Demirköy, İğneada, Limanköy Liman Feneri, Beğendik Köyü ve Türkiye Topraklarının son noktası, Bulgaristan Topraklarının başlangıcı olan Rezve Deresine gidildi. Bu bölgenin görülmesi tamamlanıp İğneada Beldesi’ne dönerek İğneada sahilinde çay molası verilerek buradan Demirköy İlçesi, Yenice Kasabası, İslambeyli Köyü, Poyralı Köyü Kültür Evi ziyareti, Pınarhisar İlçesi, Kaynarca Beldesi gezilerek Kırklareli’ne dönüldü. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here