Kırklareli’nin tanıtımına KIFSAD’dan büyük destek Proje onaylandı, çalışmalar başlayacak

13
Kuruluşunun birinci yılını yeni tamamlayan Kırklareli Fotoğraf ve Sinema
Sanatı Derneği (KIFSAD), en yeni derneklerden bir olmasına rağmen
çalışmalarıyla büyük takdir toplamaya devam ediyor.

HABER MERKEZİ
Özellikle Kırklareli halkının uzun yıllardır muzdarip olduğu tanıtım açığını kapamaya çalışan KIFSAD üyeleri, çalışmalarında emin adımlarla ilerliyor.
Kırklareli’ni en iyi şekilde tanıtmak amacıyla bir yıl önce yola çıkan ve bu faaliyetlere titizlikle hazırlanan KIFSAD üyeleri  Istrancaları düşünerek "doğa yürüyüşü" olgusunu Kırklareli’ne benimseterek, il dışında da tanıtıma büyük katkı sağladı.
KIFSAD şimdi de Trakya Kalkınma Ajansı’na sunduğu projesiyle Kırklareli’nde bir ilke imza atacak ve Kırklareli’ni tüm dünyaya tanıtma çalışmalarına başlayacak.
* Trakya Kalkınma Ajansı projeyi onayladı
Kırklareli için oldukça önemli bir başlangıç olan, KIFSAD ve Çevre Koruma Vakfı ile ortak olarak katılan proje "Trakya Kalkınma Ajansı" tarafından kabul edildi.
Konu ile ilgili olarak KIFSAD Başkanı Arif Tekin yaptığı açıklamasında, fotoğraf gönüllüleri  ile daha sık buluşmak fotoğrafa gönül verenlerle güzellikleri paylaşmak ve en önemlisi Kırklareli’ni en iyi şekilde tanıtmak amacıyla emin adımlarla anlamlı bir yola çıktıklarını belirterek;
“Kırklareli Fotoğraf Ve Sinema Sanatı Derneği olarak ; fotoğraf gönüllüleri  ile daha sık buluşmak fotoğrafa gönül verenlerle güzellikleri paylaşmak ve en önemlisi yaşadığımız bölgeyi Kırklareli’mizi en iyi şekilde tanıtmak amacıyla bir yıl önce yola çıktık. Bu faaliyetlerimizin yanında titizlikle hazırlanan tüzüğümüze en değerli varlığımız olan "ISTRANCA"ları düşünerek eklediğimiz  bölümlerle  "doğa yürüyüşü" kavramını koymuştuk.
 Bu projeyi önce arkadaşlarımızla tartışıp ana hatlarını belirledik. Bu konuda "keşif" amaçlı geziler yaptık. Edirne deki "Avrupa Birliği Merkezi"ne ilk gidişimizde projemiz heyecanla karşılandı. Projenin anahtarlarını belirlemeye başladığımızda ; "Trakya Kalkınma Ajansı"nın çalışmaları ve eğitim seminerleri başladı. Bu seminerleri dikkatle takip ettik. Bu dönemde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projenin küçük bir bölümünü o dönemdeki valimizin de katılımıyla gerçekleştirdik. İlimizin çeşitli kurumlarının katıldığı bu gezi büyük ilgi gördü ve gezi sonrası yaptığımız açıklamalarda bunun bir "milad" olduğunu söyledik.
 Bugün bu sözümüzün  boşuna söylenmediğini kanıtlamış bulunuyoruz. "Çevre Koruma Vakfı" ile ortak olarak katıldığımız proje "Trakya Kalkınma Ajansı" tarafından kabul edildi. Bu Kırklareli için oldukça önemli bir başlangıçtır. Bize düşen Istrancaları koruyarak güzelleştirmek ve tanıtmaktır. Bu  başarıda emeği olan; Kırklareli Vali Yardımcımız Sayın İsmail Gültekin, projenin hazırlanması aşamasında desteğini, güler yüzle birleştiren Şenay Hanım, Müberra Hanım, Çevre İl Müdürlüğü’nden Zafer Bey, her seferinde bizi nezaketle karşılayan diğer çalışanlar, Kalkınma Ajansının "sabırlı" ve güler yüzlü çalışanları  Ayşem Hanım ve Semiha Hanım’a derneğimizin yönetim kurulu ve üyelerine sonsuz teşekkür ederim” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here