Kırklareli’nin Milletvekilliğine 2. kadın başvurusunu Dalaman yaptı “Benim için çok onurlu bir gün, gurur verici”

14
24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti Kırklareli
Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Zeynep Banu Dalaman; “Benim
için çok onurlu bir gün, gurur verici” dedi.

HABER MERKEZİ
24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Zeynep Banu Dalaman, Kırklareli Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Dalaman, Kırklareli Bella Pizza Kafe’de verdiği akşam yemeğinin ardından kendini tanıtarak AK Parti Kırklareli Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
Sosyolog, Siyaset Bilimci ve Turizmci olduğunu ifade eden Dalaman, 1969 yılında Kırklareli’nde doğduğunu söyledi.
Siyasetin içinden geldiğini ifade eden Dalaman, Demokrat Parti’nin kurucularından Ahmet Veral’ın torunu olduğunu, uzun yıllar çeşitli siyasi çalışmaların içinde yer alarak, önemli saha çalışmaları gerçekleştirdiğini söyledi.
Dalaman; “Çok sevgili Kırklarelili kardeşlerim. Biz bu işi başarırsak kadınlar başaracağımızı düşündüğümüzden dolayı kadınlarla bir araya geldim. Çünkü biliyorum ki başbakanımızda kadınlara çok önem veriyor. Fakat Türkiye toplumu biraz dönüşmesi gerekiyor. Başbakanımız kadar bütün herkesin kadınlara inanması gerekiyor. Bu güne kadar Kırklareli’de hiç kadın vekil aday olmamış. İnşallah biz bu ilki Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz. Benim aday oluşum hepinize herhalde sürpriz oldu. Kırklareli’de yaşamadığım için Kırklareli’den aday olmayı hiç bir zaman hak görmedim kendime. İstanbul’dan olurum dedim. Ama parti büyüklerimiz böyle uygun gördüler. Ben burada yaşamamakla birlikte Kırklareli’den çok kopuk değilim. Her dini Bayramımı yılbaşını Kırklareli’de geçiriyorum. Benim için çok onurlu bir gün, gurur verici. Çok partili hayata geçtiğimiz zamanda Demokrat Parti kurulduğunda dedem Ahmet Veral kurucularındandır. Eminim ki Veral dedem şuanda çok mutludur” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.