Kırklareli’nin Masa Tenisi Takımları Bartın’da Trakya’yı temsil etti

20

Kırklareli Masa Tenisi sporcuları katıldıkları tüm turnuvalarda adlarından bahis ederek aldıkları derecelerle taraftarlarını mutlu etmeye devam ediyor. 

HABER MERKEZİ
10-11 Aralık 2011 tarihlerinde Bartın’da yapılan “Gençler A Gurubu İller Müsabakaları”nda ilimizi temsil eden takımların aldıkları derecelerin yanında katılım olarak ta oldukça dikkat çektiler. 31 Erkek, 16 Bayan takımın katılımı ile yapılan turnuva oldukça renkli görüntülere sahip oldu. 
Masa Tenisi İl Temsilcisi Soner Polat turnuva ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Masa Tenisi artık Kırklareli ilini tüm Türkiye’de tanıtan ve temsil eden en önemli spor branşlarından birisi olmuştur. Masa Tenisi Süper ligi, 1. Lig de ilimizi temsil eden takımlarımızın göstermiş oldukları bu yükselişler tüm Masa tenisi camiasında Kırklareli ilinin ezberlenmesine sebep olmuş ilimizde yaptığımız organizasyonlara katılan tüm takımlar yeni organizasyonlarında Kırklareli iline verilmesi için Türkiye Masa tenisi Federasyonuna isteklerde bulunmuşlardır. İlimiz böylece masa tenisi camiası tarafından sevilen ve istenen bir yer durumuna gelmiştir. Kırklareli ili olarak (Merkez) Bartın’da yapılan Gençler A Grubu İller Müsabakaları’na Kırklareli Takımları Trakya’yı da  temsil etmenin gururunu yaşamıştır. Bu turnuvaya değişik olarak ilk defa Çorlu Belediyespor Takımı da iştirak ederek Trakya’da Masa Tenisi’nin daha da gelişeceğinin sinyallerini vermiştir. Çorlu Belediyespor Takımı daha grupta Şampiyon olan ve 3 olan takımlarla aynı gruba düşmenin şanssızlığını yaşamışlardır.
Bayanlarda  Milli sporcularımız Damla Üzel, Seda Binici, ve diğer sporcularımız Selinay Cengiz, Seray Atagan, Selen Düzyol, Ceren Tuna  Erkelerde Mert Üzel, Tuğberk Madenci, Zafercan Cebeci, Kıvanç Barut turnuvada ellerinden gelenin en iyisini yaparak ilimizi başarı ile temsil etmişlerdir. Gençler A Grubu İller Turnuvası’nda ilk 11’e giren Erkek ve ilk 8’e giren Bayan Takımları Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazanıyorlar. Bizde Bayanlar’da 6. olarak bu vizeyi aldık tamamı yıldız sporculardan oluşan ekibimizin Erkeler’de ise 13. olmaları oldukça önemli bir başarı idi bizim için Hedef Türkiye Şampiyonası’nda ilk 4 ve bunu yapacak bir takıma sahibiz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here