“Kırklareli’nin marka şehir olması için desteğe hazırız”

16
Melodi FM sahibi Tolga Soylu; “Kırklareli’nin marka şehir olması için sponsor olmaya, her türlü maddi desteği sağlamaya hazırız” 
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de yayın hayatına başlayan Melodi FM’in genç girişimci sahibi Tolga Soylu ile Babaeski’de görüştük. Tolga Soylu Kırklareli’nin gelişmesi, büyümesi ve marka bir şehir haline gelebilmesi için her türlü sponsorluğa, maddi desteğe hazır olduklarını belirterek, Soylu ve Melodi FM Radyoları’nın dünden bu güne geliş hikayesi ile yayın politikaları hakkında gazetemize şu açıklamalarda bulundu;
“Radyoculuk hayatım 2002 yılında Başkan FM’le başladı. 2005 yılına kadar Başkan FM’de çalıştıktan sonra bu radyoyu satın aldım. Satın aldıktan sonra isim değişikliğine giderek radyomuza soyadımız olan Soylu FM adını verdik.  2005 yılında Soylu FM’le radyo sahibi olarak yayın hayatına başladık.  İlerleyen süreçte soylu fm com tr’den radyomuzun tüm dünya da dinlenirliğini sağladık. 
İnternet üzerinden yaptığımız tespitlerde her gün 4 saat 5 saat kesintisiz olarak radyomuzu dinleyen onlarca ülkenin olduğunu saptadık. Bu Ülkeler arasında Almanya, Fransa, Amerika, İngiltere gibi Ülkelerde var.  Buralarda yaşayan Türk vatandaşları bizlere ulaşıp memnuniyetlerini bildiriyorlar. Bu da bizim için büyük bir mutluluk. 
2007 yılında Melodi FM’i satın aldım. Melodi FM olarak Babaeski’den tüm İlçe ve köylerimize yayın yaptık.  26 Ocak 2013 tarihinden itibaren Kırklareli merkezinde yayın hayatına başladık. Kırklareli’de yer alamızın tek sebebi radyo dinleyicilerine özledikleri yayını yapmaktı. Çünkü Kırklareli’de radyoculuk noktasında bir şeylerin eksik olduğunu gördük ve bu eksiği gidermek için geldik. Büyük ölçüde de giderdik. İnsanlar bir şeyin iyi olduğunu, nitelikli olduğunu anlaması için seçme şansı olması gerekir. Daha iyisini görmezse kötü şeyleri de iyi zanneder. Dinleyici artık  bir şeyleri kıyaslama şansı buldu. Ve kıyas yapınca kararını verdi. Bunu kısa zamanda açık ve net gördük. Melodi FM artık Kırklareli’de nitelikli yayınıyla, en son teknolojiyi kullanarak Kırklarelililere keyifle hizmet veriyor.  Dinleyicilerimiz 99.3 frekansından Melodi FM’le buluşarak, Türkçe Pop Müzik yayınımızı dinliyor ve farkımızı görüp Melodi FM’i tercih ediyorlar. Yoğun ilgilerinden dolayı tüm Kırklarelililere gazeteniz aracılığı ile gönülden teşekkür ediyorum. 
Bizim felsefemiz mutlaka nitelikli yayın yapmak. Bunu radyoculuk yıllarımızın her evresinde başardık. Nitelikli, kaliteli yayın yapmak genel prensibimiz olup, bundan asla taviz vermiyoruz. Zaten bunun için çok fazla dinlenilen ve beğenilen oluyoruz. Trakya’da bulunan 22 tane yerel istasyon var Melodi FM olarak biz bu 22 radyo içerisinde ve Türkiye genelinde 1000 radyonun bulunduğu Platformda 1 numara olduk.  Bunu 6-7 aylık sürede sağladık. Bizim şarkılarımız bir milyon tane şarkı üzerinde seçilerek 2500 tanesi ayıklanmıştır. Bu şarkılarda yayın akışımız içerisinde döner. Bunlar beş yıldan beri programlanarak dönmeye devam ediyor. Bizde insanın Müzik kulağını rahatsız edecek şarkılar asla çalınmaz” dedi.
RATEM yönetiminde olduğunu da belirten Tolga Soylu sözlerine şöyle devam etti;  “Kaliteli ve nitelikli yayında iddialıyız. Radyolarımıza ciddi anlamda yatırım yaptık. En son teknolojiyi kullanıyoruz. Kulelerimiz İtalya’dan getirttik. Bazı radyolar, harç parasıyla radyo açarken biz radyolarımızı çok ciddi paralar vererek satın aldık. Verdiğimiz paralardan fazlasını da teknolojik yatırım olarak harcadık. Kırklareli’de Melodi FM olarak kısa zamanda en fazla dinlenilen radyo olduk. Dinleyicilerimize en güzel en iyi yayını verme gayreti içindeyiz. Bunu da Kırklareli’de başaran tek radyoyuz. Ben ayrıca Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği, RATEM’in Yönetiminde,  Bilim Teknik Kurulundayım.  Burada Türkiye’de resmi kayıtlı 950 radyonun teknik değerlendirmelerini yapıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz Melodi ve Soylu FM olarak en kısa zamanda Bölge radyosu olmaktır. Sonrasında da Türk Sat uydusuna çıkarak sesimiz tüm Türkiye’ye duyurmaktır. Kırklareli’nin Marka Şehir haline gelmesi için elimizden gayreti gösterip, bu markayı Tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz.  Bu konuda yapılacak tüm etkinliklere Basın sponsoru olmaya, maddi destek sağlamaya da hazırız. “ dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here