Kırklareli’nin Makedonya’daki tanıtımı muhteşem bir konserle son buldu

10
Kırklareli’nin ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Makedonya Cumhuriyeti’nin Üsküp, Kalkandelen, Gostivar ve İştip Şehirleri’nde 13-15 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenen “Makedonya’da Trakya Günleri-Kırklareli” Etkinlikleri’nin 3. ve son günü Kalkandelen ve Gostivar Şehirleri’nde gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ 
13 Haziran 2012 Çaürşamba günü başlayan ve 15 Haziran 2012 Cuma günü sona eren “Makedonya’da Trakya Günleri-Kırklareli” Etkinlikleri’nin finali Gostivar Şehri’nde düzenlenen muhteşem konserle son buldu.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve beraberindeki heyet Kalkandelen Belediye Başkanı Sadi Becete’yi, Kalkandelen Müftüsü Ali Fikri’yi, Gostivar Belediye Başkanı Rufi Fikri’yi ve Gostivar Müftüsü Şakir Fetahu’yu ziyaret etti. 
Yoğun katılımla gerçekleşen Kalkandelen ve Gostivar Etkinlikleri’nde, Vali Mustafa Yaman ve beraberindeki heyet, Kırklareli’nin tanıtımını yapan “Fotoğraf ve Resim Sergileri” ile “Ebru Sanatı Tanıtımı ve Uygulaması”, “Yöresel Kıyafetler ve El İşleri”, “Yöresel Yemek”, “Valilik Hediyelik Eşya Tanıtım Ürünleri”, “8 Boyutlu Animasyon Film” Standları’nın açılışını yaparak standları gezdiler.
Renkli görüntülerin kaydedildiği etkinlerinde Sokak Müziği Ekipleri Kalkandelen ve Gostivar Sokakları’nda Kırklareli Türkülerini çalıp söylerken, halk oyunları ve kukla tiyatro gösterileri görsel şovları ile Makedon vatandaşların ve soydaşlarımızın gönüllerini kazandılar. 
* Etkinlikler muhteşem konserle son buldu
Makedonya Cumhuriyeti’nin Üsküp, Kalkandelen, Gostivar ve İştip Şehirleri’nde ilimiz ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 3 gün süren “Makedonya’da Trakya Günleri-Kırklareli” Etkinlikleri Gostivar Şehri’nde düzenlenen konserle son buldu.
Konserde Süheyla Solak ve ekibi ile Türk Halk Müziği Sanatçıları Faruk Yılmaz ve Şükriye Tutkun sahne aldılar. Seslendirdikleri türkülerle Makedon vatandaşlar ve soydaşlarımız unutulmaz bir gece yaşadılar.
Konser’de; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Edirne Valisi Gökhan Sözer, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir, Çalışma ve Sosyal Politikalar Müsteşarı Muhettin Kahveci, Makedon vatandaşlar, soydaşlarımız ve Kırklarelililer bir yürek olup halay çektiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here