Kırklareli’nin “Kırk Yüz”ü KIFSAD’ın Sergisi’nde hayat buldu

26
Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KIFSAD) Portre Atölyesi tarafından hazırlanan ve Kırklareli’deki değişik meslek gruplarının duayenlerine ait “KIRK YÜZ” isimli Portre Fotoğraf Sergisi’nin açılışı 26 Mayıs 2013 Pazar günü saat 19.30’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde açıldı.
HABER MERKEZİ
Düzenlenen açılış törenine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan,  Kırklareli Belediye Başkan Vekili Resul Yıldırım, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Nihat Kutluay, Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaeddin İkican ile portre resimleri bulunanlar, aileleri ve vatandaşlar katıldı.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ile AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’ın Serginin açılış kurdelesini kesmesinin ardından Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KIFSAD) Portre Atölyesi tarafından çekilen Portre Fotoğraflar gezildi. 
Sergi’nin gezilmesinin ardından düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KIFSAD) Başkanı Arif Tekin katkıda bulunan kurum, kuruluş ve kişilere teşekkürlerini iletti. Portre Atölyesi Sorumlusu Bahadır Buzol da sahneye çıkarak atölyede yer alan isimleri tek tek katılımcılara tanıttı. Ardından bu serginin oluşmasına katkı da bulunan başta Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Baro Başkanlığı ve Kırklareli Belediye Başkanlığı olmak üzere tüm destekçilere plaket verildi.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman yaptığı konuşmasında bu tür sergilerin Kırklareli’de kültürel ve sosyal etkinliklerin gelişmesine katkıda bulunduğunu belirtti. Böyle bir sergiye Valilik olarka destek vermekten son derece memnun olduklarını belirten Vali Yaman, bundan sonrada bu türden yapılacak her türlü etkinliğe Valilik olarak destek vermeye devam edeceklerini belirterek, katkıda bulunan herkese teşekkürlerini iletti.
Serginin oluşturulması sırasında Portre Atölyesi Çalışanlarının yaptığı çalışmaların kamera arkası görüntülerinin sunumunun ardından program kokteyl ile sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here