Kırklareli’nin Judocuları Tekirdağ’da ter döktü

11
“Minikler 2011 Türkiye Judo Şampiyonası” Tekirdağ Atatürk Kapalı Spor Salonunda 08-10 Temmuz 2011 tarihleri arasında 55 ilden toplam 1400 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ 
İlimizde Judo’nun yeni olmasına rağmen minik sporcularımızın ortamı görerek o heyecanı yaşamaları amacıyla Gençlik Spor Kulübü sporcusu; Ahmet Bura Ayaz 30 kg. Minik Erkekler, Kerim Karpuzcu 34 kg. Minik Erkekler, Mustafa Mert Karataş 38 kg. Minik  Erkekler, Buğrahan Nalbant 38 kg. Minik Erkekler, Sıla Yeni 40 kg. Minik Bayanlar, Berna Çınar 48 kg. Minik Bayanlar, Esra Keleş 52 kg. Minik Bayanlar Kategorisi’nde  07 Temmuz Perşembe günü, Judo İl Temsilcisi Ahmet Yence idaresinde, Judo Antrenörü Ali Çatak ile birlikte Tekirdağ’a gittiler. 
Judo İl Temsilcisi Ahmet Yence müsabakalarla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Üç gün boyunca minik sporcularımız kendi kilolarında müsabaka yaparak, tecrübe kazandılar. 2 sporcumuz bizleri heyecanlandırdı yeni olmalarına rağmen rakiplerini yenerek onlara zor anlar yaşattılar ancak dereceye giremediler. Dereceye girmek tabiî ki önemlidir. Ancak minik sporcularımız geçirdiğimiz bu Türkiye Şampiyonası’nda iyi tecrübe kazanmışlar ve eksikliklerini görmüşler, diğer takımların çalışmalarını yakından seyretmişler ve teknik-taktik konusunda deneyim kazanmışlardır. Ayrıca Tekirdağ’da kaldıkları süre içerisinde arkadaşları ve tüm Türkiye’den gelen diğer sporcularla birlikte yatılı bir okulda kalmanın, birlikte yemek yemenin, paylaşımın ve dostluğun zevkine ermişlerdir. Dolayısıyla yaptıkları bu spor sayesinde sadece fiziki değil, sosyal yönlerine de katkıda bulunulmuştur. Tekirdağ’daki bu güzel organizasyona katılabilmemizde katkısı olan başta İl Gençlik Spor Müdürlüğümüzün değerli yöneticilerine şükranlarımızı sunarız. 
Tekirdağ’da Judo faaliyetlerini başarı ile sürdürmekte olan Judo Antrenörleri Deniz ve Nelda Şilli çifti mükemmel bir organizasyona imza attılar. Tekirdağ’da bulunduğumuz süre içerisinde kendimizi çok rahat ve zevkli bir ortamda bulduk. Konaklama ve diğer tüm ihtiyaçlarımız en güzel şekilde karşılandı. Bizlere gösterilen ilgiden son derece memnun kaldık. Tüm sporcu ve idarecilerinde aynı duyguları paylaştığını zannediyorum.   
Tekirdağ’da bulunduğumuz süre içerisinde bizlere en güzel şekilde ev sahipliği yapan Tekirdağ Belediyesine ve yöneticilerine de ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. 
2011 Minikler Türkiye JUDO şampiyonası organizasyonu tek kelime ile kusursuzdu, birileri bizler için her şeyi daha önceden düşünmüşlerdi.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.