Kırklareli’nin ilk Tablet Bilgisayarları Fen Lisesi’nde dağıtıldı

20
Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında Kırklareli Fen Lisesi’nde 21 öğretmen ile 52 öğrenciye Tablet Bilgisayar dağıtıldı.
HABER MERKEZİ
21 Şubat Perşembe günü saat 15.00’da Kırklareli Fen Lisesi’nde düzenlenen törende öğretmen ve öğrenciler proje kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarlarını Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’dan aldı.
Proje kapsamında Kırklareli Fen Lisesi’nde 21 öğretmen ile 52 öğrenciye ve Lüleburgaz Atatürk Anadolu Lisesi’nde 38 öğretmen ve 129 öğrenci olmak üzere toplamda 59 öğretmen ve 181 öğrenciye tablet bilgisayarları verildi.
Ayrıca Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, tablet bilgisayarın yanı sıra 20 ortaöğretim kurumunda 410 adet etkileşimli tahta kurulumu tamamlandığını dile getirdi.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, FATİH Projesi’nin oluşumunu sağlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya teşekkür etti.
Kırklareli Fen Lisesi Müdürü Selahattin Karanfiler de eğitimde yeni yapılanmaların ve yeni değişimlerin toplumun geleceğine ait projeler olduğunu belirterek, en hayırlı ve en kalıcı yatırımların insanlara ve eğitime yapılan yatırımlar olduğunu söyledi.
Karanfiler; “Dünya, insanların eli ile hızlı bir değişime sahne oluyor. Biz bu sahnede rolümüzü evrenin tüm canlıların korunması ve eğitimin geliştirilmesi adına oynamalıyız. İnsan kainatın küçültülmüş hali ve özetidir. İnsanı korur ve geliştirirsek evrende korunur ve gelişir. Yeryüzünde en hayırlı, en kalıcı yatırım insana ve eğitime yapılan yatırımlardır. Ülkeler geleceğini medeniyetini ancak eğitimle kurabilirler. Bu manada insanların en verimlisi, en kalitelisi, en niteliklisi insanlara hizmet eden ve faydalı olandır. Gelenekten geleceğe köprü kurarak yeni medeniyetler yenidünyalar inşa edilebilir. Bu donanımlı, birikimli ve kaliteli nesillerle olur. Medeniyete giden bu yolculukta Fen Liseleri en önemli taşlardan biridir. Eğitimdeki yeni yapılanmalar, yeni değişimler toplum geleceğine ait projelerdir. Bu projelerin en önemlilerinden biri Fatih Projesidir” dedi.
Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Cengiz Akın ise öğrencilere tablet bilgisayarların nasıl kullanılacağı tablet içerisinde ne gibi programların olduğu yönünde öğrencilere çeşitli bilgiler verdi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here