Kırklareli’nin ilk “Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu” açıldı

16
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ÖSYM kanalı ile yaptığı sınav sonrasında
Lisans aldıklarını belirten Lisanslı Harita Kadastro Mühendisi Serdar
Uzun Türkiye’de 551 Lisanslı Harita Kadastro Mühendisliği Bürosu
kurulacağını ifade etti.

HABER MERKEZİ

Yılbaşına kadar yapılanmanın devam ettiğini ve yılbaşından sonra tamamen faaliyete geçeceğini belirterek şunları kaydetti;
“Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu açmaya Edirne ve Tekirdağ başladı. Sıra bize geldi ve bizde başladık. 15 Eylül 2010 tarihinde resmi açılışımızı yaptık. Kırklareli’ni bilgilendirme çerçevesinde böyle bir açılış tertip ettik” dedi.
Kadastro hakkında bilgiler veren Mühendis Uzun parselleme, parsel ölçümü ve parsel birleştirme gibi işlemlerin yapıldığını ifade etti.
Açılışı Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Üsküp Belediye Başkanı Erdoğan Kıyıcı ve Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan yaparken, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir  Can, İmar ve Şehircilik Müdürü Basri Gürel TMMMO Genel Sekreteri Hüseyin Kahraman, Kırklareli Kadastro Müdürü Polat Pekince, Pınarhisar Kadastro Müdürü Yüksel Özdal, Sanayi ve Ticaret Odası Müdürü Gültekin Hadi, Mali İdareler Müdürü Alaaddin İkican, DSİ Edirne Bölge Müdürlüğü Kamulaştırma Şube Müdür Vekili ve Personeli katıldı.
Başkan Çağlayan yaptığı açılış konuşmasında şunları kaydetti;
“Birkaç yıldan beri uygulanmaya başlanılan Lisanslı Kadastro Mühendisliği, Kadastro Müdürlüğü’nün yaptığı bazı hizmetleri, belki iş yoğunluğu nedeniyle aylarca beklemektense lisanslı yetkili mühendisler yaratarak böyle bir çözüm yolunu bulmuşlar. Kanununu ve yönetmeliğini çıkartmışlar. Serdar Uzun’da Kırklareli’de bunun ilk uygulayıcısıdır. Kırklareli halkına iyi hizmet vereceğine inanıyoruz. Bu işte en iyi teknolojiyi kullananlardan bir tanesidir. Bu işi de başarıyla yapacağına inanıyoruz” dedi.
Konuşmaların ve açılışın ardından ikramlarda bulunuldu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.