Kırklareli’nin güvenliğine Belediye Meclisi’nden 20 bin lira destek daha

16
* Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Kentin güvenliği için faydalı olacağı inancıyla 20 bin lira destek verelim” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi’nden “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi”ne 20 bin lira destek verildi.
Kırklareli Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı 5 Haziran 2012 Salı günü saat 15.00’da Kırklareli Belediye Başkanlığı Meclis Salonu’nda yapıldı.
Mayıs Ayı faaliyetlerini gösteren slayt filmi gösteriminin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Gündemin ilk maddesi “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi” ile ilgili konu görüşüldü. Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, daha öncesinde de böyle bir talep olduğunu ve Meclis olarak 50 bin lira destek verdiklerini hatırlattı.
Çağlayan, emniyet müdürlüğü tarafından Kırklareli’ne koyulan MOBESE Kameraları’nın yetersiz olduğunu bildirildiğini ifade ederek;
“Kırklareli’ne 2010 yılında yaklaşık 25 tane MOBESE Kamerası takıldı. Ancak Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kameraların yetersiz olduğu ve kentin belirli noktalarına “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesi” kapsamında kamera takacaklarını bildirdiler. 
Ancak bununla ilgili daha öncesinde olduğu gibi yine bizlerden destek istiyorlar. Biz 2009 yılında 50 bin lira destek vermiştik. Kameraların takılmasının ardından suç oranlarında büyük düşüş yaşandı.
Bu suç oranlarının daha da düşmesi ve meydana gelen bir takım olayların MOBESE’den takip edilmesi için yine kamera takılacak ve bizlerden yine destek bekliyorlar.
Bakanlık bu kapsamda destek veriyor ancak önce yerel yönetimlerin ilgi gösterip göstermediğine bakıyor.  Biz zannediyorum Kırklareli’de MOBESE Kameraları için 250 bin lira toplandı ve Bakanlık’da 500 bin lira destek verdi.
Kentin güvenliği için daha fazla MOBESE Kamerası’nın faydalı olacağı inancıyla 20 bin lirayı proje kapsamında değerlendirilmek üzere Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’ne Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’ne katkı verilmesini öneriyorum” dedi.
Meclisin oyuna sunulan gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.