Kırklareli’nin gururu Burhan Öçal, başarıdan başarıya koşuyor

13
Kırklareli’nin gururu Burhan Öçal, başarıdan başarıya koşuyor

Kırklarelili dünyaca ünlü perküsyon ustamız Burhan Öçal, hemen her gün başka bir projede yer almaya devam ediyor. Müziğin yanısıra sinema ve televizyon dünyasında da yer alan Öçal, geçtiğimiz günlerde Mardin Antik Dara Harebeleri’nde bir konser verdi. Tarihi Dara harabelerindeki zindanda Döne Otyam’ın sponsorluğunda düzenlenen konsere yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda sanatçının ilgi göstermesi dikkat çekti.

Ayrıca GAP’tan Sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ve eşi Tülay Yılmaz, Mardin Valisi Hasan Duruer, eşi Zeliha Duruer, AK Parti Mardin Milletvekilleri M. Halit Demir ve Gönül Bekin Şahkulubey ile yaklaşık 600 kişinin izlediği konsere ünlü Ressam Mehmet Güleryüz ve modacı Cemil Ipekçi’de katıldı.

Konser öncesi davetlilere bakır taslarda Süryani şarabı ikram edildi. Izlemeye gelenlerin izdiham yaşadığı konser bitiminde Bakan Cevdet Yılmaz ve Vali Hasan Duruer, Öçal’a plaket verip gümüş yüzük hediye etti.

Öçal, Fazıl Say’la beraber sahne aldı

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın, Avusturya’daki Festspielhaus’da (Festival evi) verdiği iki başarılı konserin ikicisine Burhan Öçal’da katıldı.

Alla Turca adlı konserde kendi bestesi olan “Haremde 1001 gece” yi icra eden Say’a Moldovalı ünlü keman virtüözü Patrica Kopatchinskaja ve uluslararası üne sahip saantçımız Burhan Öçal eşlik etti.

Konseri izleyenler arasında Türkiye’nin Viyana büyükelçisi Ecvet Tezcan’da vardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here