Kırklareli’nin En Modern Köyü Sinanlı

22
* Kanun gereği nüfusu 2 binin altına düşen Sinanlı 30 Mart’tan sonra Muhtarlıkla yönetilecek.

HABER MERKEZİ
Nüfusu 2 binin altında kaldığı için kanun gereği kapanan Sinanlı Belediyesi 30 Mart’tan sonra Muhtarlıkla yönetilecek.
Kırklareli’nin en modern ve ilk arıtma tesisine sahip olan Sinanlı’da Kanalizasyon Şebekesi ve İçme Suyu Şebekesi son teknoloji kullanılarak tamamen değiştirildi. 40 bin metre parke taşı döşendi.  Kaldırımları yapıldı.
Kırklareli’nin En Modern Köyü Sinanlı’da yeni yapılmış olan bir halı saha, Çok Amaçlı Kültür Salonu, Modern Parklar ve Bahçeler de bulunuyor.
ASinanlı’yı 5 yılda köy vasfından kurtararak modern bir kente dönüştüren Belediye Başkanı Ali Alkan’ın Sinanlı için yaptıkları sayılamayacak kadar çok. 10 yılda yapılması bile çok zor olan bu hizmetlerin 5 yılda yapılması da çok büyük bir maharet istiyor.
Sinanlı’da hep ilkleri yaparak ilklerin Başkanı unvanını alan Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan, bu hizmetleri verirken en büyük destekçisinin Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan olduğunu, onun sayesinde Mecliste Bakanların yarısından fazlasıyla tanıştığını belirtti.
Başkan Ali Alkan bu sayede Milletvekili ve Bakanların destekleri ile hizmetleri hem daha fazla, hem de daha kısa sürede halka sunduğunu söyledi.
Sinanlı Belediyesinin Kanun gereği kapanması ile Belediye Başkanı Ali Alkan, Alpullu’dan AK Parti Belediye Başkanlığına aday oldu.
Alkan Sinanlı’da yaptıklarını Alpullu’da da yapmak için kollarını sıvadığını, en kısa sürede Alpullu’da uygulayacağı projeler ile Alpullu’nun da çehresini değiştireceğini belirtti. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here