“Kırklareli’nin adını her yerde duyurmaya devam ediyoruz”

16
 Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü T.H.O.F ‘nun düzenlemiş olduğu Halk Oyunları Bölge Yarışması’nda Kırklareli İlini Türkiye’ye tanıtmaya devam edeceğini ispatladı.

*HABER MERKEZİ
15-16 Mayıs 2010 günü İstanbul Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonu’nda yine Kırklareli rüzgarı estiren Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü T.H.O.F Halk Oyunları Bölge Yarışması’nda; “Minikler Stilize”, “Yıldızlar Stilize”, “Gençler Stilize” ve “Gençler Geleneksel” dalda olmak üzere 4 ayrı ekiple 3 Bölge Birinciliği 1 Bölge İkinciliği ile geriye döndü.
Kırklareli’nin tanıtımına Türkiye genelinde yıllardır sesini duyuran ve kırklareli ilinin adının artık Kırıkkale ile karıştırılmaması konusunda ısrarcı olan Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi 85 Kişilik sporcusu ile ilk adım 11-12-13 Haziran 2010 tarihlerinde “Milli Eğitim Bakanlığı Minikler Stilize Dal Türkiye Finali”nde Kırklareli rüzgarını estirmeye başlayacak ve Haziran Temmuz Ağustos aylarında T.H.O.F Türkiye Finallerinde ayrı ayrı iller olmak üzere Türkiye’nin 4 bir tarafında Kırklareli ilinin Kültürünü örf adetlerini öne çıkaran yöre oyunları ile ilimizin tanıtımını reklamını en iyi şekilde yapacaklar.
Ben ilk olarak bu sporcuları büyüten bizlere ilimizin tanıtımına, örf adetlerini sergilememize vesile olan sporcularımız ailelerine, büyük emekler harcayan ekibimizin Antrenörü Kemal Gideroğlu’na, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürümüz Mustafa Akyüz ‘e, okul idarecilerine, okulun değerli tüm öğretmenlerine, Okul Aile Birliği’ne ve benle bu rüzgarın içinde sürekli yol kateden Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerime sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Bu rüzgarın esmesinden ilimin tanıtımından çok büyük bir haz alıyorum. Ama şunuda belirtmek isterim ki ilimizi tanıtmaya örf adetlerini sergilemeye çalışan bu yılki 4 ayrı ekibimiz sadece 85 kişilik sporcuları ile yol kat edecek olması bizim gibi kendi yağında kavrulan bir spor kulübü için gerçekten çok maliyetli olmaktadır. Spor kulübümüzün bu finansmanı kendi bünyesinden karşılamakta zorlanacağını biliyorum ve bu konuda başta İlimiz Valisi Sayın Cengiz Aydoğdu olmak üzere bağlı bulunan devlet kurumlarının ve odaların gerekli duyarlılığı göstermelerini ve yardımlarını talep ediyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here