Kırklareli’nin 43. Valisi Mustafa Yaman göreve başladı “Hesap verilebilir bir hizmet anlayışıyla görev yapacağım”

16
Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliği görevinden Kırklareli
Valiliği görevine atanan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, görevine
başladı. Vali Yaman; “Kırklareli’de şeffaf, katılımcı, açık, güler yüzlü
ve hesap verilebilir bir hizmet anlayışıyla görev yapacağım” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner’in 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan milletvekili Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıklaması ile boşalan Kırklareli Valiliği’ne atanan Giresun Valisi Mustafa Yaman , 31 Mart 2011 Perşembe günü saat 16.00’da Kırklareli’ne geldi.
Vali Yaman’ı için düzenlenen karşılama törenine; Vali Vekili  Volkan Köksal, Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Yiğit, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü V. Abdurrahman Tosun, Kaymakamlar, İl Genel Meclis Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Valilik Personeli ve vatandaşlar hazır bulundu.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı ilimize gelişinde ilk olarak Anadolu Lisesi Öğrencisi Zuhal Akdemir giydiği yöresel kıyafeti ile hoş geldiniz diyerek karşılayıp, çiçek takdim etti. Vali Yaman daha sonra Polis Mangası’nı selamladıktan sonra , karşılamada bulunan herkesle tek tek tokalaşarak teşekkür etti.
Valilik Makamına geçen Vali Yaman, Kırklareli’de göreve başlamasının ilk dakikalarında basın mensupları ile görüşerek, Kırklareli Valiliği görevindeki ilk duygu ve düşüncelerini şu cümleler ile aktardı;
“Kırklareli’de olmaktan son derece mutluyum.  Kırklareli’ de şeffaf, katılımcı, açık, güler yüzlü ve hesap verilebilir bir hizmet anlayışıyla görev yapacağım. Tabi bu hizmetin esnasında hükümetimizden, milletvekillerimizden, kamu kuruluşlarından, sivil toplum örgütlerimizden ve vatandaşlarımızdan destek alarak bu hizmeti yürüteceğiz. Allah inşallah mahcup etmez.”
Vali Yaman Valilik makamında göreve başlama yazısını imzaladıktan sonra basın mensuplarını kapıya kadar uğurladı. Vali Yaman “Hayırlı Olsun”a gelen misafirlerini makamında ağırladı. (s.-c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here