Kırklareli’ni TBMM’de İlyas Kılıç temsil edecek

16
“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında yapılan İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi’nde 39 oydan 18 oy alan Lülelubrgaz Düvenciler Anadolu Lisesi Öğrencisi İlyas Kılıç, 23 Nisan’da Kırklareli’ni Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) temsil edecek.
HABER MERKEZİ
13 Aralık 2011 Salı günü Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Kırklareli merkez ve ilçelerin meclis başkan ve katip adaylarının katılımı ile İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi yapıldı.
İl Öğrenci Meclis Başkanı olarak 3 aday çıktı. Bunlardan ilk aday Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi’nden Ecem Tunç Başkanlığa, Kırklareli Turizm ve Otelcilik Lisesi’nden Mustafa Güneş Başkan Vekilliğine, Babaeski Ticaret Lisesi’nden Emre Vardar ve Demirköy Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Tanju Ürek Katip Üyeliği’ne aday oldu.
İkinci aday Lüleburgaz Düvenciler Lisesi’nden İlyas Kılıç Başkanlığa, Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi’nden Ezgi Furtin Başkan Vekilliğine, Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nden Selin Erginer ve Pınarhisar Anadolu Lisesi’nden Büşra Elçi Katip üyeliğine aday oldu.
Son aday ise Babaeski Anadolu Teknik Lisesi’nden Şevki Şayin Başkanlığa, Pehlivanköy Lisesi’nden Hasan Can Bölükbaşı Başkan Vekilliğine, Pınarhisar METEM Lisesi’nden Tolga Savul ve Vize Lisesi’nden Atakan Erdoğan Katip üyeliğine aday oldu.
İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi’ne katılan Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi”nin öğrencilere yönelik yapılan önemli bir faaliyet olarak değerlendirdi.
Korkmaz, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Biz sizleri seviyoruz. Şuanda ilçelerinizin, okullarınızın, arkadaşlarınızın sizlere güvenip itimat ederek ‘bizi bu arkadaşımız temsil eder’ diyerek sizlerin buraya gelmenizi sağladılar. Çocuklar bizler sizler için varız.
Milli Eğitim Bakanlığımızın öğrencilerimize verdiği değer, öğrencileri geleceğin teminatı olarak görmek, demokrasiye öğrencileri alıştırmak, demokrasi bilincinin ve kültürünün yerleşmesi açısından yaptığı çok önemli bir faaliyetlerden biridir. Bu il öğrenci meclis başkanlığı seçimlerinde öğrencilerimle birlikte olmaktan çok mutlu ve huzurluyum. İlimizi 23 Nisan’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmek isteyen 3 tane Başkan Adayımız ve onlarının ekibi var. Seçimlerin hayırlı geçmesini temenni ediyor, arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”
Adaylar öncelikli olarak bir koalisyon oluşturarak Öğrenci Meclis Başkanlığı’na getirildiği zamanki yapacaklarının vaatlerinde bulundular.
Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan seçimde 39 oy kullanıldı. 39 oydan 8’ini Ecem Tunç, 13’ünü Şevki Şayin ve 18’ini ise İlyas Kılıç aldı.
İl Öğrenci Meclis Başkanlığı’na Lüleburgaz Düvenciler Lisesi’nden Kılıç seçildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here