“Kırklareli’ne işletme kazandırmak istiyoruz”

14
* KOSGEB ve Ticaret Borsası tarafından düzenlenecek olan ‘Girişimcilik Kursu’na kayıtlar 18 Mart’ta sona ereceğini bildiren Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Turhan Altıntel; “Kırklareli’ne işletme kazandırmak istiyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Temsilciği ve Kırklareli Ticaret Borsası tarafından düzenlenecek olan ‘Girişimcilik Kursu’na kayıtlar 18 Mart’ta sona erecek.
Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel Kırklareli’ne bir tanede olsa, on tanede olsa işletme kazandırmak istediklerini belirterek ‘Girişimcilik Kursu’na kayıt olmak isteyenlerin 18 Mart’a kadar müracaat etmelerini söyledi.
Altıntel; “Programın amacı ve gerekçesi ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, İş Geliştirme Merkezlerinin kurulması ile girişimciliğin geliştirilmesi, istihdamın artırılması, yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesidir.
Girişimcilik destek programının uygulamalı girişimcilik eğitimi, yeni girişimci desteği ve iş geliştirme merkezi (İŞGEM) desteği olarak 3 alt programdan oluşuyor.
3 alt programdan oluşan Girişimcilik destek programı, minimum 60 saatlik eğitim ve atölye çalışmasından oluşan eğitim programını kapsayarak girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri egzersizleri yapılması ve iş planı hazırlanmasından oluşuyor” dedi.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri KOSGEB veya diğer kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenebileceğini söyleyen Altıntel, eğitimler, genel ve özel hedef grupları gençler, kadınlar, dezavantajlı gruplar için düzenlenir, eğitimlere katılanlardan ücret alınmadığı bildirildi.
Yeni girişimci desteğinden ise uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayarak işini kuran girişimcilerin ve İŞGEM girişimcilerinin faydalanabileceği söylendi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here