Kırklareli’nden iki üye delege seçildi

13
Marmara ve Trakya Bölgesi teşekkül ve üye delege seçimi yapıldı
HABER MERKEZİ
Türkiye Odalar, Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı, Bölge Seçimleri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde SATSO Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Divan Heyeti Başkanlığını SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul  Divan Kâtipliğini Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Nevzat Taşkın ile İznik Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Nuray Yıldırım’ın yaptığı TOBB Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı, Bölge Seçimlerinde katılımcılar, Teşekkül Delegesi ve Üye Delegesi olmak üzere iki sandıkta oy kullandı. 
Divan Başkanı SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul TOBB Personel Sandığı’nın çalışanların haklarının korunması açısından önem arz ettiğini ifade ederek kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Kösemusul konuşmasında;  “TOBB Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı, 28 Haziran’da Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Ancak 1 Ağustos 2013’de yapılan TOBB Genel Kurulu sonrası, Vakıf yönetiminin de yenilenmesi için Ekim ayında yapılacak olan genel kurul delegelerini seçmek için toplandık.  Birinci bölge olan Marmara ve Trakya Bölgesi teşekkül ve üye delege seçimi vesilesiyle değerli Oda ve Borsa Başkanları ve çalışanlarını Odamızda görmekten duyduğum memnuniyeti belirtiyor, katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.
Birinci bölge olan Marmara ve Trakya Bölgesi teşekkül ve üye delege seçiminde Üye Delege Sandığı’nda iki liste ile seçime gidilirken Teşekkül Delege Sandığı, tek listeden oluştu. Toplam 34 Oda ve Borsa temsilcisinin iştirak ettiği seçimlerde Üye Delege Sandığından 15’e 19 Oy oranı ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Uğur Tın’ın başında olduğu liste kazandı. Teşekkül Delege Sandığında ise Mahmut Kösemusul’un başında bulunduğu tek listede tam oy kullanıldı. 
Seçimlerin ardından değerlendirmede bulunan Başkan Kösemusul Üye Delege Sandığından başarı ile çıkan SATSO Genel Sekreteri Uğur Tın’ı tebrik ederek Vakıf Bölge seçimi vesilesi ile İlimiz ve Odamızı ziyaret eden tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu. Kösemusul; “ Vakıf yöneticilerimizi Türkiye Odalar, Borsalar ve Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfına hak ettiği mali ve itibari değere ulaştırdıkları için, buradan kutluyorum. Üyeler haklarının en güzel şekilde korunacağından hiç şüphe duymasınlar” dedi. 
1.Bölge olarak belirlenen ve Marmara Trakya Bölgesi Oda ve Borsalarını içeren TOBB Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı Seçimlerinin sonucunda Teşekkül Delegeleri ve Üye Delegeleri şu isimlerden oluştu:
Teşekkül Delegeleri 
Asil Üyeler :  Mahmut Kösemusul Sakarya TSO, Melih Yaman Bolu TSO, Cemal Çolak Uzunköprü TSO, Ayhan Akman Sakarya Ticaret Borsası, Rıdvan Kocaağa İnegöl TSO, Mehmet Başol Kocaeli Sanayi Odası, Hasan Okumuş Mustafa Kemal Paşa TSO.
Üye Delegeleri ise; Uğur Tın Sakarya TSO, İsmail Gören Bolu TSO, Cenk Dönmez Babaeski TSO, Serkan Kösem Edirne Ticaret Borsası, Hüseyin Çakmak Gelibolu TSO, Mesut Fidan Kırklareli TSO, Birol Denizli Mustafa Kemal Paşa TSO şeklinde belirlendi.( Serkan Koçtürk)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here