Kırklareli’nde kış kendini gösterdi

22
Kırklareli’nde kış kendini gösterdi

Yurt genelinde soğuk hava etkili olmaya başladı. Bir süredir mevsim normalleri üzerinde gözlenen hava sıcaklığı, hissedilir derecede düştü. Trakya genelinde dün etkili olmaya başlayan soğuk ve yağışlı hava Kırklareli Merkez’de kendini karla karışık yağmur olarak gösterirken, ilçelerde ve köylerde zaman zaman kar ve karla karışık yağmur yağışı gözlendi.

Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Trakya dün soğuk hava ve kara teslim olurken, soğuk havanın yurda giriş yapması ile kış resmen başlamış oldu. Kırklareli Merkez Ilçeye bağlı Dereköy’de zemini kaplayan 2 santimlik kar yağışının ardından Dereköy Gümrük Kapısı yolunun buzlanma nedeniyle ulaşıma kapanmaması için tuzlama çalışmaları hızla başlatıldı.

Kırklareli dondurucu soğuğa teslim

Ilimizde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı dün yerini soğuk havaya bıraktı. Perşembe akşamı etkili olan fırtına ile gelen soğuk hava dalgası, Cuma günü karla karışık yağmura döndü. Yağışla birlikte hakim olan rüzgarda vatandaşa zor anlar yaşatırken, dondurucu soğuklar Ilimizi etkili olmaya başladı.

Devlet Meteoroloji Işleri Genel Müdürlüğü’nden aldığımız verilere göre Kırklareli’nde dün en düşük sıcaklık 3 derece olurken, en yüksek sıcaklık 5 derece olarak seyretti.

Hava tahmin raporlarına göre hava sıcaklığı bugün itibari ile en düşük 0 derece iken en yüksek 3 derece ve zaman zaman kar yağışı kentte hakim. Yarın ise -1 ile 1 derece bulutlu bir hava hakim olacak. Gelecek haftanın ilk günü Kırklareli’de çok bulutlu bir havanın etkili olması beklenirken sıcaklık değerleri -3 ile 3 derece olarak gösterildi.

Salı günü sıcaklık değerleri düşecek ve sağanak yağış Ilimizde mevcut olacak. Çarşamba günü ise yeniden karla karışık yağmur yağması bekleniyor.

Dereköy yılın ilk “Kar”ını karşıladı

Kırklareli’nin Bulgaristan sınırındaki Dereköy’de 2 santim kar altında kaldı. Demirköy Ilçesi’nde de sabah kar yağışı başladı. Vatandaşlar, Demirköy’ün kar sezonunu açtığını belirtirken, soğuk hava dalgasının bir süre daha yurt genelinde etkili olması bekleniyor. Şu an için etkisinin hafif şekilde gösteren kar nedeniyle yolların açık olduğu, herhangi ciddi bir problem teşkil etmediği kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here