Kırklarelili üç maceracı bisikletleri ile Yunanistan gezisi yaptı

11
Kırklareli’de yaşayan Emekli Öğretmen Galip Tarhan (65) Matbaacı Ertuğrul Tagal (47) ve Asansörcü Ertuğrul Öksüz (48), bu üç macera sever 25 Haziran 2011 Cumartesi günü Yunanistan’ın Dedeağaç (Alexandrapoli) şehrine bisikletleri ile gitti.
HABER MERKEZİ
Gezi ile ilgili açıklama yapan üç maceracı, amaçlarının turistik Kavala şehrine gitmek olduğunu, ancak hava şartlarının uygun olmaması nedeni ile sahil kenti Dedeağaç’ta gezerek aynı günün sonunda geri döndüklerini belirtti. Şehirde yaşayanların kendilerine yağışlı havanın çok şiddetli ve uzun süreceğini söylediğini belirten maceracılar, bu sebepten ötürü geri döndüklerini söyledi. Maceracılar, tekrar buna bezer biz gezi yapacaklarını, bu seferki hedeflerinin Selanik olduğunu belirttiler. Kırklareli-Dedeağaç arası gidiş ve geliş yaklaşık 420 kilometre yol kat eden bisikletli gezginler, yol boyunca yunanlı vatandaşların kendilerine sempatik yaklaşarak büyük bir ilgi ve alaka gösterdiklerini ifade ettiler.
*“Fırsat buldukça dünyayı gezin ve dolaşın”
Eski bir otostopçu olan Emekli Öğretmen Galip Tarhan gezi sonrası duygularını şu kelimeler ile ifade etti; “Gençlik yıllarımda birkaç defa otostop yapmıştım. Bisiklet ile yurt dışına ilk kez gittim. Daha güzel ve rahattı. Otostopta sırtınızda eşya taşıyorsunuz. Bisiklette ise eşyalarınızı bagajlıklarda taşıyorsunuz. Açıkçası fazla zorlanmıyorsunuz. Hem oturup, hem gidiyorsunuz. Avrupalı gezmeyi seviyor. Biz niye onlar gibi olmayalım. Gidip, gelerek kültürlerimizi paylaşalım. Dostlukları pekiştirelim. Barış dolu bir dünyada yaşayalım. Şartları uygun olan herkese tavsiyem; fırsat buldukça dünyayı gezin ve dolaşın, bu şekilde daha sağlıklı ve mutlu olacaksınız. Biraz cesaretli olun yeter. Gerisi zaten kolay oluyor.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here