Kırklarelili motosikletçiler açılımları kınadı

14
* Kırklareli Motosiklet Kullanıcıları Derneği son günlerde gündeme gelen açılımları kınadı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Motosiklet Kullanıcıları Derneği 19 Aralık 2009 Cumartesi günü Kırklareli Rauf Denktaş Bulvarı’nda toplandılar. Yaklaşık 15 dernek üyesi motosikletlerine astıkları bayraklar ve pankartlar ile şehir turu attıktan sonra Şevket Dingiloğlu Parkı önünde basın açıklaması yaparak gündemdeki açılımları kınadı.
Dernek adına konuşma yapan Kırklareli Motosiklet Kullanıcıları Derneği Başkanı Şenol Uçan; “Değerli Türk Milleti. Şu yakın zaman içinde herkesin bildiği gibi ülkemizde bir açılım başlatıldı. Aslında akıllı insanların, toplumların böyle hareket ederek aynı ülkede yaşayan bireylere bu üzüntüyü yaşatmalarını hiç kimse tasvip edemez.
Kıymetli Türk halkı değerli milletimizi bizim ülkemizde büyük önderimiz Atatürk Cumhuriyeti kurduğundan bu günlere kadar ülkemizde açılım gerektiren bir durum olmamıştı. Yani Kürt-Türk ayrımı yapılmadı. Her vatandaşa bütün olanak sağlandı. Oysa şimdi anlayamadığımız bu olaylar niye?
Efendiler herkes şunu bilmeli ki bizler bu değerli ülkeye ne verdiysek onu alırız. Ülke vatandaşları olarak birimizin derdi hepimizin, yine bizlerin sevinci de hepimizin olması gerek. Oysa kendi kendimize sorar olduk. “Ne oldu bize böyle?” diyerek bu yüce milletin birbirine üzüntüyü tekrar yaşatmamasını dilerim” dedi.
Konuşmanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here