Kırklareli’li Master Atletler “Cumhuriyet” için koştular

14
* Zeytinburnu Belediyesi"nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği Cumhuriyet Koşusu renkli görüntülere sahne oldu.
HABER MERKEZİ
Zeytinburnu Belediyesi ile Beştelsiz Spor Kulübü, Cumhuriyet’in 89. yıl dönümü dolayısıyla 10 kilometre parkurlu Cumhuriyet Koşusu düzenledi. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi tarafından verilen start ile başlayan yarışmaya yaklaşık 1500 kişi katıldı. Ali Haydar Tekgöz 29 dakika 22 saniyede tamamladığı yarışta birinci olurken, Mehmet Çağlayan ikinci, Aykut Taşdemir ise üçüncü oldu. Yarışmada dereceye girenler 14 ayar altın madalya ile ödüllendirildi. Yarışı dereceye girerek tamamlayan atletler, ödüllerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi’nin elinden aldı. 
Bu yıl 4.’sü düzenlenen Cumhuriyet Koşusu renkli görüntülere de sahne oldu. Koşuya katılan 86 yaşındaki Safter Kartoğlu; "Koşunun en yaşlısı benim. Cumhuriyet Koşusu’nu bitirmekten büyük onur duydum. Ben aslında maraton koşuyorum. 15 ülkede maraton koştum. Avrasya Maratonu’nda 15 kez koştum. 11 Kasım’da 12. Avrasya Maratonu’nda koşacağım. En yaşlı atlet olarak Avrasya Maratonu’nu bitiren atlet olmaya çalışıyorum" dedi.
Yarışmada bayanlar kategorisinde birinci olan Esma Aydemirı ise, "Birinci gelmek tabi güzel bir duygu. Cumhuriyet adına yarıştığım için ayrı bir mutluluk içerisindeyim. Burada olimpiyatlara katılan Bahar Doğan ve Elif Tozlu  vardı. Onları geçmek benim için ayrı bir mutluluk" diye konuştu.
Trakya’nın  az sayıda maraton koşan atletlerinden biri olan eski milli futbol hakemlerinden Ercan Yücel ise "Avrasya  maratonu öncesi Cumhuriyet Koşusu ciddi  bir prova oldu sakatlanmadan bu anlamlı koşuyu tamamladık çok mutluyuz" dedi.
Bu anlamlı koşuya Kırklareli ilini temsilen  katılanlardan Oğuz Kesimli 43 dk. M.Ercan Yücel 49 dk. Umut Işık 43 dk. genç erkekler kategorisinde ise Nusret Korkut 41 dk. da tamamladılar. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here