Kırklarelili masa tenisçimiz Milli Takımda

21
Kırklarelili masa tenisçimiz Milli Takımda

1-15 Ağustos tarihleri arasında Burdur’da yapılan “Masa Tenisi Genç Milli Takım Seçmeleri”nde yer alan Kırklareli Gençlikspor Masa Tenisi takımının minik sporcuları Damla Üzel ve Aysu Aygün, bu kampta büyük bir performans sergilediler. Ikiliden Damla Üzel, Burdur kamp 1.si olarak ; 1-15 Eylül tarihleri arasında Bolu’da yapılacak olan Yıldızlar Milli Takım Kampı’na davet edildi.

Şu anda devam eden kampta Istanbul, Adana, Izmir, Yalova, Ankara, Bursa ve Kırklareli‘ den seçilen toplam 20 sporcu ve 3 antrenör bulunuyor. Kamp 2010 yılında Istanbul’da yapılacak olan “Avrupa Yıldızlar ve Gençler Şampiyonası” için belirlenecek milli takım kadrosunun şekillenmesini sağlayacak.

Masa Tenisi Il Temsilcisi ve antrenör Soner Polat, konuya yönelik şu açıklamalarda bulundu: Sporcularımız Damla Üzel ve Aysu Aygün, Burdur’daki kampta ilimizi başarıyla temsil etmişlerdir. Yapmış oldukları disiplinli çalışmalarla, milli takım antrenörlerinin gözdeleri olmuşlardır. Yaş olarakta orada bulunan tüm sporculardan daha küçük olan bu iki sporcumuzun masa tenisindeki geleceklerini, başarıyla geçirecekleri şimdiden belli oldu. Ben her iki sporcumuzun da Bolu’da yapılan Yıldız Masa Tenisi Milli Takım Kampı’na katılmaları gerektiğini düşünmekteyim. Diğer sporcumuzun kadro şişkinliği, küçük olması ve önünde daha uzun süre olduğu düşünüldüğünden dolayı çağrılmadığı kanısındayım.

Damla Üzel zaten Türkiye’de kendini kabul ettirmiş, küçük yaşına rağmen akıllı oyunuyla Masa Tenisi Milli Takımı’nın gelecekte değişmez oyuncusu olacağını göstermiştir. Ilimiz ilk defa Masa Tenisinde Milli Takıma bir sporcu göndermiştir.

Damla Üzel’in daha uzun yıllar ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil edeceğine, diğer arkadaşlarının da çok kısa sürede onun takım arkadaşları olacağına eminim. Halen il merkezinde 50’ye yakın öğrencimiz masa tenisi çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor.

Gelecekteki 5-6 yıl içerisinde onlar da milli takıma katılacaklar diye düşünüyorum.”

2009 yaz okulunda çok yetenekli minik sporcularla çalıştığını belirten Polat; “Bir iki yıl içerisinde bu oyuncuların kulüpler arası müsabakalarda kendilerini göstereceklerinden eminim.

Masa tenisi çok centilmen ve sakatlık riski en az olan sporlardan biridir. Çocuğunun masa tenisi oynamasını isteyen tüm velileri özellikle hafta sonları 11-13  saatleri arasında yaptığımız çalışmalara bekliyorum.” dedi.

Kampta son gün yapılacak olan sıralama maçlarıyla genel görüntünün ortaya çıkacağını ifade eden Polat, konuşmasının sonunda şunları söyledi:

“Bu maçlarda oyuncumuzun ilk 4’e girme beklentisi oldukça yüksek. Biz de bunu istiyoruz.

Ilk 4’e girmesi durumunda, Türkiye’de yapılacak olan 2010 Yıldızlar ve Gençler Avrupa Şampiyonası için milli takım, şanslarını oldukça yükseltecektir.  Şu anda oyuncumuz bu turnuvada yıldızlar kategorisi için düşünülüyor.

Kırklareli’nin masa tenisindeki hakimiyeti ve gelişmişliği de burada belli olmaktadır.” dedi.

Kamptaki çalışma ve antremanların Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı ve eski Türkiye Şampiyonu Oktay Çimen ve Federasyon Teknik Komitesi tarafından da takip edildiği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here