Kırklarelili kadınlardan Ata’ya Saygı Sergisi

14
Kırklareli Belediye Başkanlığınca düzenlenen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kırklareli’ne gelişinin 81. Yıldnümü etkinlikleri kapsamında Kırklareli Kadın Girişimcileri Derneği tarafından bir sergi açılışı gerçekleşti.
HABER MERKEZİ
19 Aralık 2011 Pazartesi günü saat 11.00’da Gar Binası’nda yapılan açılışa; Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Kırklareli Kadın Girişimcileri Derneği Başkanı Cemile Özeker ve Dernek Üyesi Bayanlar katıldı.
Serginin açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Köksal, Başkan Yardımcısı Başkur ve Dernek Başkanı Özeker beraber kesti.
Açılış öncesinde kısa bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Köksal şunları kaydetti; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kırklareli’ne gelişinin 81. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yapılan bu sergi çok ayrı bir önem arz ediyor. Hayatımızın temel unsuları olan hanımlarımızın kendi çaplarında yaptıkları ürünleri bu sergimizde sergilenmesi çok takdire değer. Tüm hanımlar adına verdikleri emeklerden ötürü kendilerini kutluyorum. Sergimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Tatlı ve tuzlu hamur işleri ile bazı yemek çeşitleri ve de hanımların kendi ellerinden çıkan el sanatı ürünlerin sergisi ve satışının yapılacağı sergi 3 gün boyunca sürecek. Sergi 09.00-17.00 arası açık kalacak. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.