Kırklarelili Gönül Elçileri hızla artıyor

11
“Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi”, toplumda “Gönüllülük” kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında ilimizde de gönüllü elçiler hızla artıyor.
HABER MERKEZİ
İlimizde Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman’ın himayelerinde toplantılar yapılarak projenin tanıtımı yapılmıştı. Ayrıca Kırklareli Valiliği Web sitesinde de tanıtımı yapılan Gönül Elçileri Projesi’ne başvuru sayısı hızla artıyor.
* Kırklareli’nin Gönüllü Elçisi olmak ister misiniz?
Kırklareli’nin Gönüllü Elçisi olmak için yapmanız gereken www.kirklareli.gov.tr yada www.gonulelcileri.gov.tr adreslerine girerek başvuru formundan bilgilerinizi doldurmanız yeterli olacaktır.
* Gönül Elçisi kimdir?
Özgür iradeyle ve dayanışma ruhu içinde, herhangi bir maddi karşılık beklemeksizin sahip olduğu deneyim beceri ve kaynakları toplumun dezavantajlı gruplarından önceliği bulunan kadın, çocuk yaşlı, özürlü, gazi ve şehit aileleri ve diğer ( Kent yoksulları, madde bağımlıları vb.) Nüfus gruplarının yaşam kalitelerini yükseltmeye yönelik olarak kullanan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın vermiş olduğu kurumsal hizmetlere ve çalışmalara katkı sağlayan kişidir. (Savaş Eszkici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here