Kırklarelili gençler, sınır kapısında Türk ve Bulgar Gümrük Çalışanları’nın gününü kutladı

58
* Kırklareli Gençlik Merkezi 26 Ocak Dünya Gümrük Günü, sebebi ile 25 Öğrenci ile Kırklareli Dereköy Sınır Kapısında çalışan Türk Gümrük personelini ve Bulgaristan Gümrük Personeli’nin “Gümrük Günü”nü kutladı.
* Kırklareli Gençlik Merkezi 26 Ocak Dünya Gümrük Günü, sebebi ile 25 Öğrenci ile Kırklareli Dereköy Sınır Kapısında çalışan Türk Gümrük personelini ve Bulgaristan Gümrük Personeli’nin “Gümrük Günü”nü kutladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi, 29 Ocak 2015 Perşembe günü Dereköy Sınır Kapısı’nda çalışan, Türk ve Bulgaristan Gümrük Memurları’nın “Gümrük Günü”nü kutlayarak karanfil verdiler. Dereköy Gümrük Müdürü Yaşar Yaman’ı da makamında ziyaret eden gençler bilgiler aldılar. 
Bulgaristan tarafına geçen gençler, heyecanla Bulgaristan Gümrük Çalışanları’nın gününü kutlayarak, karanfiller verdiler. Bulgaristan Memurları’nın ziyaretten memnun kaldıkları gözlerinden okunuyordu. Az Türkçeleri ile “Teşekkürler Komşi” diye cevap vermeleri ile samimi bir ortam oluştu.
Gümrük Haftası Gezi Etkinliği’ne; Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Güven, Gençlik Merkezi Liderleri Hasan Hüseyin Çilli, Semih Öztürk, Murat Baltalı, Tuğçe Delmecioğlu ve Seval Toprak önderlik ettiler.
Gümrük Çalışanları’nın günlerini kutlayarak kolay gelsin dileklerini ilettiler. Gümrük Müdürü Yaşar Yaman’ın makamında sıcak sohbet eşliğinde geçen zamanda öğrenciler Gümrük Kapısı’nda yaşanılan, problemleri, nasıl Gümrük memuru olunur? Okulu var mı? Gibi sorular sorarak cevap aldılar. Müdür Yaman’da öğrencilerin sorularına cevap verdi. Ve Gençlere Lokum ve Meşrubat ikramında bulundu. Ziyaretten Memnuniyet duyduğunu ifade eden yaman; “Gençlerimizin böyle yerleri görmeleri önemli. Türkiye’ye çok komşu ülke var ve bunları tanımalarına fırsat oluyor” dedi 
Gençlerin ziyaretinden memnun kalan Gümrük Çalışanları’nın da gençlere sürprizleri vardı. Gümrükte Görev yapan narkotik Köpeği ile saklanan Uyuşturucu maddeyi araması ve bulması ile gençlere unutulmayacak bir gösteri sergilendi. Gençlerde Köpeği severek alkışlar eşliğinde, yetiştiricisini tebrik ettiler. Köpeğin Yetiştiricisi de bilgiler vererek; “Araçlarda, çantalarda aramaları bununla yapıyoruz. Gizli bölmelere dahi saklansa insanın bulamadığını bulur. Narkotik eğitim almıştır” dedi. 
Kırklareli Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Güven, Programla ilgili açıklamalarda bulunarak şunları kaydetti; “Biz Kırklareli Gençlik Merkezi olarak, gençlerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Gümrük Haftası vesilesi ile Gençlerimizi Dereköy Sınır Kapısı’na getirdik. Türkiye ve Bulgaristan tarafında çalışanların Dünya Gümrük Günlerini kutladık. Bulgaristan tarafına geçerek oradaki çalışanlarında gününü kutlamak bize ayrı bir heyecan ve mutluluk kattı. Bu gezi programını düzenlememizde emeği geçen herkese ve katılan gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu şekildeki çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. Gençlerimizi ve ailelerini, Kırklareli Gençlik Merkezimize bekliyoruz.”
Kırklareli Gençlik Merkezi Ekibi ve geziye katılan gençlerin sınır kapısında hatıra fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here