Kırklarelili Aleyna 55 kg Bayanlarda Türkiye 3.sü oldu

11
Isparta’da 8-12 Mart 2011 tarihleri arasında yapılan Okullara Arası Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na Kırklareli’nin farklı okullarından 5 sporcu katıldı.

HABER MEKEZİ

Şampiyonada katılan sporcularımızdan Ziya Gökalp İ.Ö.O. öğrencisi olan Aleyna Yıldızdal 55 kg Bayanlarda Türkiye 3.sü olarak başarı elde etti.
Şampiyonaya katılan diğer sporcumuz Miray Berke ise 37 kg Bayanlarda çok iyi bir mücadele çıkarmasına rağmen madalya maçında turnuvaya Altın Vuruşla veda ederek sıralamada 5. oldu.
Kırklareli’de Taekwondo’nun yeniden yapılandığı bu dönemde Ergin Spor Kulübü nezaretinde çalışmalarını sürdüren takım sporcuları Alanya’da yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası sonrasında 2 sporcusunu Milli Takım seçmelerine gönderdi. 2.ci Türkiye Şampiyonası’nda Okullar Arası Yıldızlarda Türkiye 3.sü çıkarmış olup, Marmaris’te yapılacak olan Yıldızlar Türkiye şampiyonasında çıtayı daha da yükselterek madalyalarla dönebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Sporcuların şimdi tek hedefi bu yıl yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına katılabilmek. Çalışmalarına bu yönde devam eden sporcular Marmaris’te yapılacak olan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’ndan başarılı bir sonuçla dönmek istiyorlar. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here