Kırklareli’den Somali’ye 163 milyon TL ve 600 bin Euro yardım

8
Kırklareli Valiliği tarafından 6 Ağustos 2011 tarihinde başlatılan Somali Halkına Yardım Kampanyası dolayısıyla, 163 milyon 283 bin 33 TL ve 600 bin Euro nakdi yardım yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre; Afrika kıtsının doğusunda yaşanan kuraklığın yol açtığı kıtlık, açlık ve susuzluk nedeniyle başta Somali halkı olmak üzere tüm bölge halkı büyük bir insanlık dramı ile karşı karşıya kalmış ve milyonlarca insan salgın hastalıklar ve ölümler nedeniyle büyük acılar yaşamıştır. Çaresiz bir şekilde hayatta kalma mücadelesi veren bu afet mağdurlarının sıkıntılarının hafifletilmesine katkıda bulunmak ve gerekli her türlü desteği sağlamak üzere 06 Ağustos 2011 tarih ve 28017 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2011/9 nolu Başbakanlık Genelgesi gereğince Kırklareli Valiliği tarafından Yardım Toplama Kurulu oluşturulmuş ve bir aylık süre yardım toplam kampanyası düzenlendi.
Kırklareli Valiliği tarafından düzenlenen kampanya sonucu; açılan hesaplarda 163 milyon 283 bin 33 TL ve 600 bin Euro toplandı. Toplanan paralar afet mağdurlarına gönderilmek üzere Başbakanlık hesaplarına aktarıldığı bildirildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.