Kırklareli’den Karadağ’a yardım eli

21
* Kırklareli Valisi Mustafa Yaman; “İnşallah merhamet özelliğimiz, yardımseverliğimiz, kardeşliğimiz, ağabeyliğimiz devam edecektir” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği tarafından başlatılan “Karadağ’a Yardım Kampanyası” çerçevesinde toplanan 3 bin 681 parça Giyim Malzemesi Karadağ’ın Başkenti Podgorica’ya gönderilmek üzere Kırklareli Valiliği’ne teslim edildi.
8 Şubat 2013 Cuma günü saat 11.45’te Kırklareli Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği’nde yapılan törende bir konuşma yapan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 1999 yılındaki Kosova Savaşı sırasında Karadağ’a sığınan yerlerinden edilmiş kişileri barındıran Konik Kampı’nda 24 Temmuz 2012 yılında çıkan yangın nedeniyle barakalarının büyük bir kısmı yanan roman ailelere yardım yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Vali Yaman; “Kırklareli’de yaşayan vatandaşlarımız özellikle balkan ülkelerinde yaşayan her Türk soylu kardeşlerimiz, hem de o ülkede yaşayan diğer mağdur olan vatandaşlara sorumluluğumuzun bilinci içerisindeyiz. Orası evladı fatihanın toprakları. Bizde oraya olan sorumluluğumuzu muhakkak yerine getireceğiz. Geçtiğimiz sene içerisinde bunun somut bir çalışmasını yaptık. Özellikle balkanlarda roman kardeşlerimiz kendilerini Türk ve Müslüman olarak nitelendiriyorlar. Onların da sıkıntıları var. Özellikle geçimi iyi olamayan sıkıntıların olduğu insanların yaşadığı bir kamp var. Artık biz bir ağabey devletiz. Bir dünya devleti olmanın özelliğidir bu. Dünyanın neresinde sıkıntıda olan insan varsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak kamu kurumları olarak muhakkak koşuyoruz. Dünyanın her yerinde geçmişte Endonezya’da, Pakistan’da, İran’da, Yunanistan’da, Afrika’da olan sıkıntılarda yanlarında olduk. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hükümetimiz, bakanlıklarımız ve diğer kuruluşlar dünyanın her yerinde bu ağabeyliklerini yerini getiriyorlar. Bu günde bunun güzel bir örneğini burada yaşıyoruz. İnşallah merhamet özelliğimiz, yardımseverliğimiz, kardeşliğimiz, ağabeyliğimiz devam edecek ve verdikçe de dünyanın en güçlü ülkesi, en güçlü devleti olacağız. Verdikçe ekonomimiz dünyanın en güçlü ekonomilerimiz arasında olacaktır. Biliyorsunuz hedef 2023’te dünyanın 10 ekonomisi arasında girmek. Şuanda 15. sıradayız. Veren el her zaman kazanıyor” dedi.
Kırklareli Vali Yardımcısı ve Kırklareli Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Taceddin Özeren’de başlatılan kampanyaya destek olan herkese teşekkür ederek, yardım bekleyen ülkelere yardım eli uzatmak için dernek olarak çalışmaların devam edeceğini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından teslim tutanakları ile birlikte kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’e teslim edildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here