Kırklareli`den geçti Sultanlar

21
Sultanlar Yolu projesi kapsamında 19 kişilik Hollandalı grup Kırklareli`den geçti.

HABER MERKEZİ

17 Nisan 2011 Pazar günü akşam saatlerinde Paşayeri ve Dolhan üzerinden 2 ayrı grup olarak Koyunbaba`dan sonra Kırklareli`ne giriş yaparak konaklayan sultanlar, geceyi Kırklareli`de geçirdi.
18 Nisan 2011 Pazartesi günü sabahın erken saatlerinde Kırklareli`de yaptıkları kısa bir gezinin ardından sultanlar yollarına devam etti.
Hollandalı ekibin koordinatörlüğünü yapan Sedat Çakır, Sultanlar Yolu Projesi`nin Kanuni Sultan Süleyman`ın 1. Viyana Seferi yolunun dönüş güzergahını izleyen yürüyüş parkuru olduğunu belirterek;
“Başlangıç noktası Viyana`da Kanuni Sultan Süleyman`ın otağını kurduğu yerden başlayarak, Süleymaniye Camii içerisinde Sultan Süleyman`ın Türbesi`nde son bulacak. Yürüyüş yolunu kolayca takip edebilsinler diye stiker ve çeşitli boyalar ile güzergah belirleniyor.
14 Nisan 2011 Cuma günü Edirne Kapıkule`den yola çıktık. 3 günde 75 km yol kat edildi. Paşayeri ve Dolhan üzerinden 2 ayrı grup olarak Koyunbaba`ya geldik. Kırklareli`de 22 km yol yüründü ve Vize Çakıllı`ya kadar daha 125 km`lik parkur yürünecek ve 5 günde o yolu aşmayı düşünüyoruz. Toplam hedef Türkiye içinde 330, Sultanlar Yolu`nda da 2 bin 133 km`dir.
Akşamı Kızılcıkdere Köyü`nde geçireceğiz ve oradan da Tekirdağ`ın Saray ilçesi`ne geçeceğiz” dedi.

Sultanlar Yolu Vakfı ile Kırklareli Istrancalar Gençlik Doğa Sporlar Kulübü arasında iyi niyet protokolü imzalanmasının ardından Kırklareli Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fikret Macit onayından geçti. Gelen ekip ile yakından ilgilenen Macit, Kırklareli sınırları içerisindeki her türlü ihtiyaçlarının karşılanması konusunda gerekle yardımlarda bulundu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here