Kırklareli’den 5 öğrenci 23 Nisan’da Çankaya Köşkü’ne kabul edilecek

23
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Kırklareli Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu 8. Sınıfından 5 öğrenci Çankaya Köşkü’ne kabul edilecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisi Minel Güngör, Gökçe Çiçek Biçici, Onur Akçınar, Halit Tahir Güner, Oktay Çoban Müdür Yardımcısı Hakan Anıl ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Çankaya Köşkü’ne kabul edilerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya gelecekler.
Bugün Kırklareli Otogarından saat 10.30’da yola çıkan öğrenciler. Saat 21.00’da Ankara’da olacaklar. Öğrenciler burada Beşevler Turizm ve Otelcilik Lisesi Uygulama Oteli’nde konaklayacaklar. 23 Nisan 2011 Cumartesi günü Milli Eğitim Şura Salonu’nda 7 Bölgenin farklı illerinden gelen diğer öğrenciler ile bulaşacak olan öğrenciler saat 14.00’da Çankaya Köşkü’ne kabul edilecekler. Burada yapılacak olan programda öğrenciler Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte 23 Nisan coşkusunu yaşayacaklar. Cankaya Köşkü’nde Kırklareli’ni temsil edecek olan öğrenciler Cumhurbaşkanı Gül’e bir buket çiçek ile bir sepet kokulu sabun meyve hediye edecekler.
Öğrenciler yola çıkmadan önce yaptıkları açıklamada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Ankara’da ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte kutlamaktan ötürü mutluluk duyduklarını belirttiler. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.