Kırklareli’deki Yaz Kur’an Kursları’na 7 bin 400 öğrenci katıldı

21
* Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Camiye Koşalım, Kuran’la Buluşalım” sloganıyla ülke genelinde olduğu gibi Kırklareli’de de başlayan Yaz Kur’an Kursları düzenlenen programlarla sona erdi. 
HABER MERKEZİ
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Camiye Koşalım, Kuran’la Buluşalım” sloganıyla, Ülke genelinde olduğu gibi Kırklareli’de bulanan Kur’an Kursları ve tüm Camilerde 23 Haziran 2014 tarihinde başlayan Kur’an kursları 22 Ağustos 2014 Cuma günü sona erdi.
Çocukların yaz ayını iyi bir şekilde değerlendirmesi için açılan, 2 ay süreyle verilen Kur’an Kursları’nda çocuklara dini konular öğretildi. 23 Haziran 2014 Pazartesi günü başlayan ve dün sona eren Kur’an Kursları için Hızırbey Caminde bir program düzenlendi. Düzenlenen programda çocuklar öğrendiklerini aileleriyle paylaştı.
Çocuklara Kur’an Kursu boyunca Hocalık yapan Cami imamı Ali Kutlugün, 2 ay süren Kur’an Kurslarında çocuklara dini bilgilerin öğretildiğini ve çocukların çok başarılı olduğunu söyledi. Bu sene Kur’an Kurslara ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyen Kutlugün, önümüzdeki sene bu sayının daha fazla olacağını tahmin etiklerini söyledi. Çocukların yaz ayındaki tatillerinde yeni bir şeyler öğrenmek ve yeni arkadaşlıklar edinmek için Kur’an Kursları’nın çok faydalı olduğunu, bu kurslarda çocukları fazla sıkmadan güzel vakit geçirmeleri için güzel bir fırsat olduğunu söyleyen Kutlugün, bazı çocukların şimdiden önümüzdeki yaz Kur’an Kursları’na tekrar katılmak istediğini söyledi.
Hızırbey Camii’ndeki kurslara 90 çocuğun katıldığını söyleyen Kutlugün, Kırklareli İl genelinde toplam 7 bin 400 öğrencinin kurslara katıldığını belirtti. Kursa katılan öğrencilerin kurs kitapları, Kuran okumaya geçen öğrencilere de Kuranlar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafında ücretsiz olarak verildi. Kırklareli Hızırbey Camindeki programa katılan çocukların velileri, 2 ay boyunca Yaz Kur’an Kursları’na katılıp dini bilgileri öğrenen çocuklarını öğrendiklerini beğeni ile dinlediler.  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here