“Kırklareli’deki kadınların öncüsü olmak arzusundayım”

13
AK Parti’nin Kırklareli’den tek kadın milletvekili aday adayı olan Şaziye Taş mülakat için Ankara’ya çağırıldı.

HABER MERKEZİ
AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nın 20 Mart 2011 Pazar günü yapılan temayül yoklamasında 132 oy alarak 7. sırada yer alan AK Parti Kırklareli Milletvekili Aday Adayı Şaziye Taş Milletvekilliği Aday Adaylığı’nın ikinci adımı olan mülakat için Ankara’ya gitti. 22 Mart 2011 Salı günü Kırklareli Otogarı’ndan saat 21.15’te hareket eden Ankara otobüsüne binmeden önce gazetemiz muhabirine açıklamada bulunan Şaziye Taş, Milletvekili Aday Adaylığı yolunda 1. adım olan temayül yoklamasında Kırklareli AK Parti teşkilatının kendisine verdiği oylar ile 7. sırada yer aldığını, Bu nedenle AK Parti Kırklareli teşkilatına sonsuz teşekkürlerimi sunduğunu ifade etti.
Mülakat için Ankara’ya davet edilmesinden ötürü mutlu olduğunu belirten Şaziye Taş şunları kaydetti;
“Allah nasip eder iktidar partisi olan AK Parti’den Kırklareli Milletvekili olursam kırsal kesimde yaşayan kadınlarımızın sorunları ile yakından ilgileneceğim. Mesleğim gereği 26 yıl boyunca kırsal kesim ile iç içe çalıştım. Birçok sorunu ve boşluğu yerinde tespit etme imkânına sahip oldum. Tüm bu sorunları ve boşlukları bir Kırklarelili olarak milletimizin karar mercii olan yüce meclise taşıma arzusundayım. Kırksal kesimde yaşayan insanlarımızın özelliklede kadınlarımızın yoksulluk sorunu var, eğitim sorunu var, çalışma şartları ile ilgili sorunları var. İstihdam sorunu, örgütlenme sorunu, doğal kaynakların kullanımı sorunu ve en önemlisi sosyal güvenlik sorunu var.
Kadınlarımızın halet-i ruhiyelerini onların bir hem cinsi olarak çok iyi tahlil ettiğimi düşünüyorum, onların öncüsü olmak arzusundayım. Yaptığım çalışmalar sonrasında kırsal kesimde yaşayan kadınlarımızın da beni canı gönülden destekleyeceklerini biliyorum.” dedi.
Şaziye Taş, AK Parti’den Kırklareli Milletvekili Aday Adayı olarak mülakat için Ankara’ya çağırılan diğer isimler ile birlikte 23 Mart 2011 Çarşamba günü saat 13.00’da mülakata alındı. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.