Kırklareli’de yağmurun adı “Sel” oldu

74
Sağanak Yağmur Kırklareli’de etkili olmaya devam. Son birkaç gündür aralıklarla devam eden sağanak yağış ve dolu Kırklareli’de dün etkili oldu.  Kırklareli’de Çarşamba günü öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağış cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu. Bir ara yağan dolu yağışı ise etkili oldu. Balkanlar’dan gelen yağışlı havanın etkisine giren Kırklareli’de etkili olan sağanak yağışlar araç sürücüleri ve vatandaşlara zor anlar yaşattı.
Kırklareli Merkez Karakaş Mahallesi, Karacaibrahim Mahallesi, Bademlik Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Yayla Mahallesi ve Pınar Mahalleleri’nde bazı caddeler ve sokaklarda oluşan su birikintileri nedeniyle trafikte aksamalar meydana geldi.
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan rögar kapaklarını kaldırarak suyun tahliye edilmesini sağladı.
* Yağışlar devam edecek
Son 15 gündür aralıklarla görülen sağanak yaşılar hafta sonuna kadar devam edecek. Kurak bir kış döneminden sonra Nisan Ayı ile başlayan sağanak yağışların Kırklareli’de Pazar gününe kadar aralıklarla devam ermesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son tahminlere göre geçtiğimiz hafta ortasından bu yana yağışlı havanın etkisinde bulunan Kırklareli’de, bu hafta sonuna kadar yağışlı sistemlerin etkisinde kalmaya devam edeceği tahmin ediliyor.
Bu hafta boyunca yurdumuzun kuzey, batı ve iç bölgelerinin aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Yetkililer Kuvvetli yağış ve rüzgarın meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here