Kırklareli’de sağanak ve dolu yaşamı olumsuz etkiledi

1
Kırklareli’de etkili olan sağanak yağışlar araç sürücüleri ve vatandaşlara zor anlar yaştı. 18 Haziran 2014 Çarşamba Günü Akşam saatlerinde aniden başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkili oldu…
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de etkili olan sağanak yağışlar araç sürücüleri ve vatandaşlara zor anlar yaştı. 18 Haziran 2014 Çarşamba Günü Akşam saatlerinde aniden başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkili oldu. Başta Karakaş Mahallesi, Karacaibrahim Mahallesi, Bademlik Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Yayla Mahallesi ve Pınar Mahalleleri’nde bazı caddeler ve sokaklarda oluşan su birikintileri nedeniyle trafikte aksamalar meydana geldi. Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan rögar kapaklarını kaldırarak suyun tahliye edilmesini sağladı.
* Öğleden sonra başlayan yağmur etkili oldu
Son günlerde Kırklareli’ni etkisi altına alan sağanak yağışlar etkili olmaya devam ediyor. öğle saatlerinden sonra rüzgarla birlikte aniden başlayan sağanak sonrası yağan dolu nedeniyle vatandaşlar ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Bazı araç sürücüleri araçlarını yol kenarlarına çekerek beklerken, vatandaşlar da pasajlara, otobüs duraklarına ve dükkanların tentelerinin altına sığındı.
Yaklaşık 1 saat süren Sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, ulaşımın aksamaması için emniyet müdürlüğü ekipleri, trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda önlem alarak sürücüleri uyardı.
Karacaibrahim Mahallesi, İstasyon İstasyon Mahallesi, Karakaş Mahallesi, Pınar Mahallesi ve Bademlik Mahalleleri’nde bazı caddeler ve sokaklarda su birikintileri oluştu.  Bazı araçlar su birikintilerinde kaldı. Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ise vatandaşların mağduriyetini gidermek için su biriken cadde ve sokaklarda rögar temizliği yaptı.(Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here