Kırklareli’de otistik çocuklar için özel eğitim sınıfları açıldı

62
Kırklareli İstiklal İlköğretim Okulu’nda Otistik çocuklar için özel eğitim sınıfı açıldı.

HABER MERKEZİ
Türkiye genelinde başlatılan “Eğitim Her Engeli Aşar” kampanyası kapsamında Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal İlköğretim Okulu’na Otistik öğrencilerin özel eğitim alması için kurulan sınıflara kayıt yaptıran öğrencilerin eğitimine başlandı, kayıt yaptırmak isteyenler için kayıtlar halen devam ediyor.
İstiklal İlköğretim Okulu’nda otistik öğrenciler için açılan özel sınıfların şimdilik birisinde Özel Eğitim Öğretmeni Yasin Sönmez ders veriyor. Otistik öğrencilerin sınıflara ısınma aşamasında olduklarını belirten Sönmez, şimdilik tek tek öğrenciler ile ders işlediğini öğrencilerin kademe kademe birbirlerine alışmalarını sağladıktan sonra bir sınıfta 4 öğrenci ile ders işleyerek onlara gereken eğitimi vereceğini belirtti. Özel eğitim sınıflarda eğitim gören Otistik çocukların zeka düzeylerinin çok yükseldiği hatta dahi olan çocukların görüldüğü biliniyor.
Önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek olan sınıflarda otistik öğrenciler, kendileri için yapılan fasulye sıralarda, özel eğitim veren diğer öğretmenlerinde göreve başlaması ile eğitim görmeye devam etmesi bekleniyor. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here