Kırklareli’de Oktay Vural Sevgisi, MHP’den gövde gösterisi

20
*MHP Grup Başkan Vekili ve eski Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Erdem Karakoç’un katıldığı, Kırklareli Sahra Kır Düğün Salonu’ndaki iftar yemeğine, Partili partisiz herkes akın etti.

*Erken saatlerde Kırklareli’ne gelen Oktay Vural, Kırklareli esnafını ziyaret etti, dert dinledi. Vatandaş, MHP Grup Başkan Vekili Vural ve MHP Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Derya Bulut’la fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.
*Oktay Vural, MHP Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Derya Bulut, MHP İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner ve MHP Yönetim Kurulu Üyeleri Trakya’da Yeşilyurt Gazetesini ziyaret etti. Vural ve beraberindekiler Yeşilyurt Gazetesi Sahibi Elmas Cankurt’la bir müddet sohbet etti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli 27 Temmuz 2013 Cumartesi günü tarihi bir gün yaşadı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı’nın iftar yemeğine katılmak üzere Kırklareli’ye gelen MHP Grup Başkan Vekili, eski Ulaştırma Bakanı Oktay Vural ilk olarak MHP Kıorklareli İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek burada açıklamalarda bulundu. Daha sonra esnaf ziyaretine çıktı. Esnafla bire bir görüşen Vural, Vatandaşın dertlerini dinledi, sorularını cevapladı. Vatandaşın büyük bir kısmının işsizlik, geçim sıkıntısı, AK Parti’nin açılım ve barış sürecinde PKK ile yapmış olduğu müzakereler hakkındaki yakınmalarına; “Çare MHP’de, bu sıkıntılarınızın son bulmasının tek yolu MHP çatısı altında toplanmak ve MHP’yi iktidara taşımaktır” dedi.
Vural, Esnaf ziyareti sırasında, Valilik binasının karşısında ki bir boyacıya ayakkabılarını boyatarak, kendisiyle sohbet etti. Trakya’nın en yaşlı birinci, Türkiye’nin en yaşlı üçüncü gazetesi olan gazetemiz Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’ne de ziyarette bulunan MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt’la bir müddet sohbet etti.
MHP’nin Sahra Kır Düğün Salonu’nda verdiği iftar yemeğine; MHP Grup Başkan Vekili ve eski Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, Milliyetçi Hareket Partisi, MYK Üyesi, eski Milli futbolcu Saffet Sancaklı ve Erdem Karakoç, MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, MHP Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Derya Bulut,  MHP Pehlivanköy Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Gök, MHP İnece Belediye Başkan Aday Adayı Nihat Evirgen, MHP İlçe Başkanları, Köy Muhtarları, Partili, partisiz 4 binin üzerinde Vatandaş katıldı. İftara CHP’li ve DP’li  vatandaşlarında katılması dikkat çekiciydi.
Merkez Camii Müezzini ve ekibinin Tasavvuf Müziği Konseri’nden sonra, iftar yemeği yendi. İftar yemeğinin ardından MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan düğün bahçesini dolduran konuklara hitaben bir konuşma yaptı. Savaşan, MHP’nin hızla yükselişe geçtiğini, rakip partilerin yaptırdığı anketlerde MHP’nin önlenemez yükselişini görüp MHP’ye karşı kampanyalar başlattığını ama bu kampanyalarında başarılı olamayacaklarını söyleyerek, Yerel Seçimlerin Milliyetçi Hareket Partisi’ne iktidarın yolunu açacağını kaydetti.
Başkan Savaşan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Saffet Sancaklı’yı konuşmak yapmak üzere mikrofona davet ederken; “Değerli konuklarımız, MYK Üyemiz Saffet Sancaklı sizlere hitap edecek. Kendisi teşkilatımızda en sevdiğim yöneticilerden biridir. Fenerbahçeli olması da kendisine olan sevgimi arttırmaktadır” dedi. Başkan Savaşan’ın bu sözleri üzerine iftara katılan davetlilerden büyük bir alkış geldi.
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan’ın konuşmasından sonra mikrofona gelen MYK Üyesi Saffet Sancaklı şunları söyledi;
“Şaban Başkan’a teşekkür ederim. Kendisi de bizim sevdiğimiz Başkanlardan biri ancak bu konuşmasıyla beni risk altında bıraktı.  Ben üç büyük takımda da futbol oynadım. Hepsini de çok seviyorum.  Elbette benimde tuttuğum, gönül verdiğim bir takım var.  O da Türk Milli takımı”  dedi.
Sancaklı sözlerine şöyle devam etti; “ Trakya’da olmaktan çok mutluyum. Bende Rumeli çocuğuyum. Sizlerle aynı Kültürden biriyim.  Bizim dedelerimiz Vatansız kalmış, Türkiye Cumhuriyeti ile vatanlarına kavuşmuş. Vatansızlığın ne olduğunu tüm Trakya’lılar gibi iyi biliriz. Herkes vatanını sever ama bizim vatan sevgimiz, vatan sevdamız çok güçlü olup, her şeyin üstündedir. Bizim yolumuz, Büyük kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal’in, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yoludur. Cenab-ı Allah mekânlarını Cennet eylesin. Bu günde yolumuz onların izinden giden Genel Başkanımız Sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin yoludur. AK Parti İktidarı çözüm süreci yalanı altında, insanlara Barış istemiyor musunuz? diye soruyor. Kim Barış istemez? Ancak bu Barış yalanını ortaya sürerek PKK ile pazarlık yapıp Ülkemizi bölme planları yapıyorlar. Lütfen bu kirli numaraları yemeyin. Herkes Kendi partisini, liderini sevsin. Buna diyeceğimiz bir şey ama Vatanını daha çok sevsin.  Değerli dava arkadaşlarım, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 7,5 milyon, %13 oyu var. Herkes bir kişi ikna etse bu oy 15 milyona ulaşır,  bu da Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidara taşır” dedi.
MYK Üyesi Sancaklı’dan sonra bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Oktay Vural, AK Parti İktidarı’na yüklenerek, Ülkenin PKK ile müzakere eden, Bebek katili, terörist başından talimat alan bir iktidarının olduğunu, Milliyetçiliği ayaklar altına aldığını Televizyonlar aracılığı ile  halka açıklayan bir Başbakanının olduğunu söyleyen Vural, Türkiye’nin önüne tuzak kurulduğunu, Ülkenin bölünerek, Kürdistan’ın kurulmaya çalışıldığının idrak edilmesi gerektiğini belirtti.
Vural sözlerine şöyle devam etti; “Milliyetçi hareket Partisi burada olduğu gibi Ülkenin her yerinde Milletiyle buluşuyor, Milli ve manevi değerlerine sahip çıkıyor. Sizlerin buradaki birliği bunları korkutuyor. Türkiye’de terör bitsin diye yola çıkanlar, çözümün ne olduğunu anlatmıyorlar. Tayip sende cesaret varsa, çözümün ne olduğunu, PKK ile hangi anlaşmaları yaptığını anlat. Çözüm diyorsun, peki İmralı canisi ile hangi konularda anlaştın?  Gel bunları anlat.  63 akil dolaşıyor, Millete, Türk Milleti demeyin, T.C. demeyin, Türk Bayrağı demeyin diyorlar. 63 Akilin çözüm önerileri bunlar.  Vatandan vazgeçin, Bayraktan vazgeçin, bebek katiline özgürlük verin diyorlar. T.C. Devleti’ni yıkmak çözüm olarak sunuluyor. PKK çekiliyormuş, PKK çekilmiyor. PKK silahını, bombalarını kuşanıp Lice’de yol kontrolü yapıyor, Doğu ve Güneydoğudan PKK değil, Devlet çekilmiştir. Sen vatandaşın tencere tavasıyla uğraşacağına, PKK ile uğraş. Demokratik hakkını arayan çocuklara PKK’lı muamelesi yapma.
Bakın size bir hikaye anlatacağım; “Aşık Veysel’in bir ineği var, Kasabaya giderken ineğini arkadaşına emanet ediyor. Arkadaşı sıcaktan bunalmış, bir ağaç gölgesine oturuyor. Sıcağın etkisi ile uyuya kalıyor. Uyandığında ineğin olmadığını fark ediyor. Kaymakama gidiyor. İneğim yok. Onu bul Kaymakam bey diyor. Kaymakam kardeşim ben senin ineğini nereden bulacağım uyumayacaktın diyor. Aşık Veysel’in arkadaşı Kaymakama dönerek, Evet Devletin uyuduğunu bilseydim, uyumazdım Kaymakam bey” diyor.”
MHP Grup Başkan vekili Oktay Vural, BDP’nin Lozan’ın yeniden yazılmasını istediğini belirterek; “Benim ecdadım Lozan’ı yedi düveli yenerek yazmış, üç beş çapulcu mu kaldıracak? Arkasından Sevr gelecek.  Sevr’in 62-64. Maddelerine göre Kürdistan’ın kurulması ön görülmüştür. Barış süreci altında Sevr’i hortlatıyorlar. Sevr de o gün Barış antlaşmasıydı, AKP bu günde aynı senaryoyu uygulayarak, sözde Barış Antlaşması’nı hazmettirmeye çalışıyor.
AKP eliyle dört parçalı Kürdistan kuruluyor. İmralı canisi ile masaya oturup pazarlık yapıyorlar. AKP,  PKK ile doğrudan müzakereye girmiş, Dış Politikada da PKK-AKP birlikte hareket eder olmuştur. Bakın AKP Kongresi’nin Şeref Konuğu Barzani. Benim Devletim üzerinde Devlet kurmaya çalışılıyor ve birileri uyuyor. Beyler, Tarihten ibret almadıysanız, biz tarihi yeniden tekerrür ettiririz şüpheniz olmasın. Hedefte Türk Milleti vardır. Bu oyunları ancak MHP çatısı altında birleşerek bozabiliriz.
Çok kıymetli Kırklarelililer, eskilerin bazı hastalıklarda kullandığı sülükler vardır bilir misiniz? Bu sülükler iki çeşittir. Delikli sülük ve deliksiz sülük.  Deliksiz sülük vücuttaki pis kanı emer bırakır, delikli sülük yapıştı mı öldürmeden bırakmaz. İşte bunlar delikli sülük. Yerel seçimler AKP’ye ders verme seçimi olmalı,  Atalarımız ne demiş? “Nus ile uslanmayanı etmeli tektir, tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir.” Şimdi kötek zamanı. Köteği sandıkta atacağız.” dedi.
Oktay Vural, Kırklareli’nin yeni bir nefese, yeni heyecana ihtiyacı olduğunu söyleyerek, MHP Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Derya Bulut’u, MHP Pehlivanköy Belediye Başkan Aday Adayı Rmazan Gök’ü, MHP İnece Belediye Başkan Aday Adayı Nihat Evirgen’i sahneye davet etti.
MHP Aday Adayı Derya Bulut, Profesör Dr. Filiz Tütüncüler ile genç akademisyenleri sahneye davet ederek; “İşte ekip, gençlikse, gençlik, vizyonsa vizyon.  Allah’ın izniyle Kırklareli Belediye binasında Üç Hilal’li Bayrağımızı yeniden dalgalandıracağız. Kimse bu kardeşinizi hayalci sanmasın, İçinizde kazanamayacağımızı düşünen tek kişi kalmasın, Kırklareli Belediyesi o gün bizimdir hiç şüpheniz olmasın. Belediye Başkanlığını 30 Mart Yerel seçimlerinde yeniden kazanacağız” dedi. (Faruk Ceylan)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here